Categories: Без рубрики

Москва «прощається» із замороженими активами на 300 млрд доларів — Reuters

Кремль вважає, що заморожені після вторгнення в Україну резерви на 300 млрд доларів вже майже втрачені. Однак готові подати судовий позов і вжити рішучих заходів у відповідь.

Про це повідомляє видання Reuters.

Одне з джерел видання повідомило, що Росія “попрощалася” з активами, адже впевнена, що європейські столиці піддадуться тиску США.

У глибині душі всі вже попрощалися з резервами. Звичайно, буде (юридичний процес). Це свого роду ритуал.

Інший експерт також погодився, що Росія малоймовірно що зможе запобігти конфіскації, але загрожуватиме заходами у відповідь, такими як конфіскація західних активів, що опинилися в Росії і розрив дипломатичних відносин з іноземними державами, які вважаються недружніми.

Чи існують ризики для Західних країн під час конфіскації

Кредитно-рейтингові агентства Moody’s та S&P Global заявили, що країни, чиї суверенні облігації були куплені Росією, не вважатимуться дефолтними, якщо західні уряди вирішать конфіскувати заморожені російські резерви на суму 300 млрд доларів.

Натомість російський центральний банк вже не раз наголошував, що банки Франції, Німеччини, Великобританії та інших суверенних держав нібито чекає дефолт у випадку, якщо облігації, що належать Росії, буде конфісковано.

Однак, Торстен Нестманн, старший віце-президент Moody’s Investors Service наголосив, що інтерпретація інша.

Наші рейтинги зазвичай не відображають міркування, специфічні для власників облігацій, тому ми не розглядатимемо цей сценарій як дефолт для цих країн.

Френк Гілл, керівник сектору суверенних рейтингів EMEA у S&P Global, також повідомив агентству Reuters, що це навряд чи вважатиметься дефолтом, оскільки відсоткові виплати здійснюються через платіжного агента, який продовжить виплачувати їх іншим кредиторам.

Зазначимо, що більшість заморожених резервів Росії зберігається у грошових коштах та суверенних облігаціях Франції, Німеччини, Великобританії, Австрії та Канади.

Інтерпретація рейтингових агентств може розвіяти побоювання щодо ризику дефолту. Деякі європейські чиновники також побоюються, що будь-яка конфіскація активів може створити тривожний прецедент, який призведе до того, що інші країни вимагатимуть компенсації за минулі воєнні дії західних країн.

Нагадаємо, що 12 січня стало відомо, що Російська Федерація готує судовий позов, щоб зірвати будь-які спроби США або ЄС конфіскувати заморожені активи Центробанку РФ на користь України. Банк Росії відмовився коментувати агентству свої плани. Втім, співрозмовники Bloomberg у Москві впевнені, що розгляд справи в судах перешкодить будь-якому переказу коштів в Україну, навіть якщо Росія не зможе повернути контроль над грошима.

Recent Posts

Південна Корея запустила 4-й з 5 запланованих супутників, щоб стежити за КНДР

Південна Корея вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази у Флориді на…

2 хв. ago

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

9 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

9 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

9 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

9 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

9 години ago