Про це попереджає Bloomberg із посиланням на ознайомлені джерела.
Так, вчора агентство повідомило, що адміністрація Байдена підтримує законопроєкт, який дозволить конфіскувати частину російських активів. Однак, Білий дім хоче узгодити цей крок із союзниками по G7, особливо в Європі, де зберігається близько дві третіх заморожених російських коштів.
Наразі Банк Росії наближається до укладання угоди з міжнародними юридичними компаніями, які представлятимуть інтереси РФ у разі судового розгляду. Російська влада також замовила експертні висновки з аналізом відповідного законодавства за кордоном та прецедентів за кордоном, розповіли співрозмовники Bloomberg.
Водночас посадовці в Москві, які вивчають можливість конфіскації коштів, вважають, що такий результат є малоймовірним. Крім того, голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна в липні минулого року заявила, що Банк РФ «майже готовий» оскаржити заморожування.
У грудні 2023 вона назвала це «дуже негативним сигналом для всіх центральних банків, тому що це порушення базових принципів збереження резервів».
Банк Росії відмовився коментувати агентству свої плани. Втім, співрозмовники Bloomberg у Москві впевнені, що розгляд справи в судах перешкодить будь-якому переказу коштів в Україну, навіть якщо Росія не зможе повернути контроль над грошима.
За їх словами, Захід має мало шансів у суді й не має законних підстав для конфіскації на підставі законодавства, прийнятого після заморожування.
Нагадаємо, що в грудні Федеральний прокурор Німеччини Петер Франк порушив питання про конфіскацію сотень мільйонів євро заморожених російських активів, що може стати першим подібним прецедентом в країні. За інформацією видання, федеральний прокурор спрямував до Вищого регіонального суду Франкфурта-на-Майні клопотання щодо конфіскації 720 млн євро заморожених російських активів до державного бюджету.
Раніше також повідомлялося, що Швейцарія заморозила російські активи на суму близько 7,7 мільярда швейцарських франків (8,81 мільярда доларів) у рамках санкцій, спрямованих на покарання Росії за її вторгнення в Україну. Ця цифра є попередньою оцінкою, і точніша інформація буде доступна до кінця другого кварталу 2024 року.