Categories: Без рубрики

На берегах Почайни, яку збиралися остаточно загнати у колектор, стартувало будівництво великого парку

Столичні активісти змогли відстояти цю територію у забудовників.

Київські активісти-природозахисники повідомили про початок будівництва парку Почайна біля однойменної річки в Оболонському районі міста. Відповідну публікацію вони розмістили на Facebook-сторінці майбутнього парку.

За словами активістів Аннабелли Моріни та Костянтина Богатова, парк буде великим та повністю інклюзивним.

«Ми починаємо будівництво парку, ми 5 років до цього йшли… тут де хащі зможуть ходити і гуляти люди… не дивлячись на інклюзивність (парку – ред.) сакральність і казка тут залишаться» — йдеться у відеоповідомленні.

Почайна – це перший проект із ревіталізації історичної водойми Києва. Активісти побоювалися, що річку остаточно спрямують у підземний колектор заради будівництва дороги від ТРЦ «Блокбастер». У 2018 році ці роботи було призупинено, а створення бетонного підземного колектора заморожено.

«Ми домоглися, щоб Київрада дала статус парку її (Почайни – ред.) берегам, а потім роками воювали за кожен клаптик її землі, за справжню історію України… важливо, щоб люди ходили вздовж русла річки: від вулиці Йорданської і проспекту Степана Бандери до сучасного гирла – під Північним мостом, там, де парк Почайна з’єднується з парком Наталка» — йдеться у дописі під відео.

Як ми вже повідомляли, озеленення території уздовж Почайни передбачає утворення парку навколо озер Йорданське та Кирилівське, який планують з’єднати з парком Наталка на Оболонській набережній та торговельною зоною біля станції метро Почайна — між цими локаціями прокладуть велопішохідний маршрут. У 2017 році цей задум на конкурсі архітектурних проектів відновлення Почайни підтримала КМДА.

Нещодавно до цього проекту спробував «примазатися» забудовник Вавриш, але невдало.

Історично річка Почайна — це права притока Дніпра, яка вже майже зникла. Вона вважається офіційним місцем хрещенням Русі – київський князь Володимир, за свідченнями літописів, хрестив киян саме у її водах. Тривалий час у верхів’ї річки велися археологічні розкопки, які виявили залишки унікальног давнього поселення.

Фото: фейсбук

Recent Posts

Укргідроенерго отримало гроші на будівництво накопичувачів енергії

Україна отримає $70 мільйонів від Світового банку на встановлення потужних енергонакопичувачів на об'єктах гідроенергетики.

2 хв. ago

Українська тенісистка Стародубцева поступилася «нейтральній» росіянці Андрєєвій в 1/8 фіналу турніру в Мадриді

Українська тенісистка Юлія Стародубцева (WTA №99) припинила боротьбу на ґрунтовому турнірі WTA 1000 у Мадриді,…

8 хв. ago

Болгарія може зіграти ключову роль у європейській обороні — Президент Євроради

Болгарія може відігравати ключову роль у зусиллях Європи з оборони завдяки своїй оборонній промисловості, заявив…

13 хв. ago

Іспанію та Португалію паралізувало масштабне відключення електроенергії

У понеділок Іспанія та Португалія залишилися без електрики внаслідок масового відключення, яке вплинуло на системи…

16 хв. ago

У ЗСУ створюють інформаційно-комунікаційну систему «Портал вивчення та впровадження досвіду»

Система для збройних сил After Action Review дозволить систематизувати і поширювати досвід бойових підрозділів, накопичувати…

25 хв. ago

Внаслідок російських авіаударів по Костянтинівці загинуло 4 людини

Всього авіаудари по місту пошкодили 9 багатоповерхівок, 23 приватні будинки, адмінбудівлі, об’єкти інфраструктури та автомобілі.…

34 хв. ago