Про це повідомляє ТСН.
Йдеться про зарості такої екзотичної рслини, як водяний гіацинт, яку ще називають “водною чумою”. Родом рослина із Південної Америки, але потрапити у відкриту воду річок гіацинт міг із приватних басейнів та озер. Він виростає до 50 сантиметрів над водою і не має коренів. Тому легко і швидко переноситься з місця на місце і швидко розмножується.
Попри вересневі похолодання, водяний гіацин продовжує розростатися у селиці Козин. Екологи кажуть – це ознака глобального потепління. Що ж до самої рослини, то вона уже почала змінювати екосистему Дніпра.
“Швидкі зміни в екології — це, зазвичай, дуже погано. Це потягне за собою зміни безхребетних, риб, тобто ці ланцюжки екологічні вони дуже довгі. Які будуть наслідки, передбачити дуже важко“, — сказав гідробіолог Володимир Триліс.
У тропічних країнах цю рослину називають водяною чумою за її швидкість розростання. Водяний гіацинт може почати перекривати судноплавні річки чи дамби.
В Африці гіацинт намагалися навіть згодовувати бегемотам, щоб почистити річки. У столичному зоопарку подібні експерименти відкидають.
Екологи не можуть передбачити, як далеко може зайти ситуація в Козині. Бо якщо цьогоріч гіацинт не розрісся ще надто далеко, то проблеми від нього варто чекати вже наступного року.
Фото: скріншот