Categories: Без рубрики

На будівництві Київської обхідної дороги археологи виявили стоянки давніх людей віком понад 10 тисяч років

Археологічні дослідження тривали у Бучанському районі. Там виявили стоянки періоду фінального палеоліту.

Про це повідомив науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба».

У Бучанському районі археологи проводили розвідки перед будівництвом Київської обхідної дороги. На ділянці від автомобільної дороги Київ – Ковель – Ягодин (М-07) до автомобільної дороги Київ – Чоп (М-06) були виявилені три стоянки давніх людей, яким понад 10 тисяч років. Це часи фінального палеоліту. У цей період після відступу льодовиків відбувалося заселення людей – від широких теренів від Англії до Верхнього Дніпра.

На цих територіях оселялися племена первісних мисливців, що вели динамічний спосіб життя та виживали завдяки полюванню, і облаштовували тимчасові стоянки на шляхах міграції тварин, зокрема, оленів, биків, кабанів.

«Як засвідчують археологічні знахідки зі схожих пам’яток, давні люди тоді жили у спорудах на кшталт чумів, що і до нині використовується населенням крайньої півночі Євразії. Це була кругла будівля діаметром 4-5 м з вогнищем посередині. У ній мешкало до 10 осіб», – зазначає дослідний центр.

Про те, що колись на сучасній території Бучанського району були тимчасові поселення, нині свідчать віднайдені вироби з кременю. Поки що це декілька знарядь праці. Однак вже незабаром археологи сподіваються на вагоміші знахідки. Детально дослідити старожитності вдасться до будівництва дороги. Під час обстеження лише першої ділянки археологи виявили та нанесли на карти 15 нових об’єктів археології.

Археологія київської обїзної варіанти

«Археологам не часто таланить виявити стоянки того часу. Відкриття і дослідження кожної – це значний внесок у наше розуміння найдавнішої історії», – розповів керівник досліджень Тарас Милян.

Археологічні розвідки під час дороги навколо Києва стартували понад 10 років тому. Перші дослідження науковці Рятівної археологічної служби здійснили ще у 2007 році. Тоді відкрили сім нових різночасових археологічних пам’яток на відтинку між Клавдієво-Тарасове та Миколаївкою.

Найраніші матеріали датували добою бронзи, а це більше чотирьох тисяч років тому. У 2020 році дослідження продовжили у зв’язку із коригуванняс проєкту будівництва. Так науковцям РАС вдалося виявити ще вісім об’єктів археології.

Фото: ras.gov.ua

Recent Posts

РФ модернізувала балістичні ракети “Іскандер-М”

Російська армія модернізувала свої балістичні ракети "Іскандер-М".

8 хв. ago

Україна повернула додорму ще 307 полонених

Ще 307 українських захисників повернули додому в рамках обміну полоненими 1000 на 1000.

17 хв. ago

Келлог назвав обмін полоненими «найпозитивнішим результатом» переговорів у Стамбулі

Спецпосланник президента США в Україні Кіт Келлог відреагував на обмін полоненими між Україною та Росією…

22 хв. ago

Міністр оборони США запровадив обмеження для відвідування пресою Пентагону

Міністр оборони Сполучених Штатів (США) Піт Гегсет запровадив обмеження для відвідування представниками преси будівлі Пентагону.

28 хв. ago

США послаблюють санкції проти Сирії

Адміністрація президента США Дональда Трампа у п’ятницю видала розпорядження, які фактично скасовують санкції проти Сирії.

40 хв. ago

Індія та Пакистан продовжили взаємну заборону на польоти

У п’ятницю Індія та Пакистан продовжили заборону на польоти літаків у повітряному просторі одна одної.

55 хв. ago