Categories: Без рубрики

На Київщині парафіяни ПЦУ повернули собі храм, який записав на себе служитель УПЦ МП

Парафія на Київщині, що хотіла приєднатись до ПЦУ, повернула собі незаконно привласнений кліриком УПЦ (МП) храм.

Про це повідомила пресслужба Переяславсько-Вишневської єпархії.

Багато років богослужіння проводилися в облаштованому під храм приміщенні, а перше богослужіння в новозбудованій церкві відбулося у 2017 році. 19 травня 2024-го мешканці Шевченкового одностайно проголосували за приєднання парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.

Проте понад пів року парафіяни молилися просто неба та в приміщенні у будинку культури, не маючи доступу до свого храму. Оскільки у процесі держреєстрації виявилось, що екснастоятель з УПЦ (МП) незаконно привласнив собі святиню, яку громада будувала всім селом, протиправно вивівши храм із власності релігійної громади. Зібравши доказову базу, юридичний відділ Великодимерської селищної ради у співпраці з єпархією підготував скаргу до Міністерства юстиції України для скасування незаконної державної реєстрації, яку було задовільнене.

Нагадаємо, навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесла зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

20 серпня 2024 року у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією.

Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, що здійснює агресію проти України, — Росією.

Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.

Також нагадаємо, що проти понад 100 священників УПЦ МП відкрили провадження. СБУ уточнила, що майже 50 священнослужителям повідомили про підозру, а 26 вже отримали вироки суду.

Recent Posts

У США технологічні мільярдери створюють цифровий банк Erebor для стартапів і криптокомпаній. Фонд Пітера Тіля підтримує стартап-банк

Група впливових інвесторів Кремнієвої долини, включаючи венчурний фонд Founders Fund Пітера Тіля, готується до запуску…

6 хв. ago

Європа негласно готується до скорочення військ США — ЗМІ

Європейські союзники НАТО почали негласну підготовку до потенційного скорочення американських військ на континенті, оскільки вважають,…

6 хв. ago

ЄС виділив 2,8 млрд євро на транспортні проєкти. «Укрзалізниця» отримає 76 млн євро на євроколію до Львова

Європейська комісія 2 липня схвалила 94 транспортні проєкти в рамках програми Connecting Europe Facility (CEF),…

14 хв. ago

Лише 1% постачальників Міноборони під санкціями за порушення контрактів

Лише близько 1% постачальників закупівельної агенції Міністерства оборони України «Державного оператора тилу» (ДОТ) потрапили під…

20 хв. ago

В окупованому Луганську підірвали колишнього «мера» Пілавова

В окупованому Луганську внаслідок вибуху автомобіля загинув колишній «мер» Маноліс Пілавов, який очолював окупаційну адміністрацію…

30 хв. ago

Україна та американська компанія Swift Beat підписали меморандум про розширення виробництва безпілотних систем

Україна підписала угоду з кількома американськими компаніями про спільне виробництво безпілотників – як розвідувальних, так…

37 хв. ago