Categories: Без рубрики

На впровадження суду присяжних в Україні може піти не один рік, — адвокатка

Одна з основних причин, зокрема - відсутність у судах приміщень, де можна буде розмістити присяжних.

Про це в ефірі КИЇВ24 сказала адвокатка Тетяна Козаченко, відповідаючи на запитання щодо майбутньої роботи в Україні суду присяжних.

“Імплементація цього інституту буде дуже тяжкою. В тому числі, з матеріальної бази. На сьогоднішній момент, якщо брати районні суди, то є зали засідань, де неможливо навіть бути присутнім сторонам, – настільки маленькі приміщення”, – зазначила вона.

Так, додала Козаченко, для того, щоб розмістити вісім присяжних, необхідно мати відповідну залу. “Я не впевнена, що такий зал, наприклад, навіть є в Апеляційному суді, в перших інстанціях суду Києва. Якщо брати Печерський суд навіть, я не знаю, – це, можливо, може бути актова зала”, – сказала адвокатка.

Водночас, враховуючи, що під час воєнного стану кількість тяжких злочинів збільшується, тому що “багато злочинів передбачає довічне ув’язнення, відповідно, імплементація цього інституту може зайняти час”.

“Але це дуже важливий крок на шляху побудови демократичної держави і все ж таки досягнення мети правосуддя. Щоб це правосуддя було максимально неупередженим”, – підкреслила Козаченко.

На її думку, після ухвалення відповідного закону в цілому на його імплементацію може піти не один рік.

“Те, що це відбудеться за рік чи два, – це дуже сумнівно, враховуючи все ж таки, що відсутні і приміщення, і потрібно прийняти матеріальну базу. І потрібно безпосередньо, щоб Кабінет міністрів розробив порядок відбору присяжних. І імплементація взагалі цієї процедури, їх відбір, підготовка, прийняття присяги”, – сказала адвокатка.

Нагадаємо, 5 грудня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкти про запровадження класичного суду присяжних в Україні.

Передбачається, що вердикт присяжних про винуватість особи вважається ухваленим, якщо за нього проголосують щонайменше 7 з 8 присяжних.

Бути присяжним – громадянський обов’язок, вік присяжних – від 21 року. Присяжним надаються гарантії недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді (затримання, утримання під вартою та арешт – за згодою Вищої ради правосуддя).

Крім того, присяжний отримає винагороду на рівні посадового окладу судді місцевого суду (у 2024 році – 63 тис. грн на місяць). Також відшкодовуються витрати на проїзд, оренда житла та добові.

Recent Posts

27 квітня — Провідна неділя. Все про традиції, значення та чому неварто нести на могили штучні квіти

Провідна неділя — це особливий день у християнській традиції, коли люди вшановують пам’ять померлих, відвідують…

6 години ago

Угода про рідкоземельні мінерали має бути підписана негайно — Трамп

Також американський президент додав, що «робота над загальною мирною угодою між Росією та Україною йде…

6 години ago

Росія під час удару по Павлограду знищила базу медичного батальйону «Госпітальєри»

Російські війська знищили базу батальйону "Госпітальєри" у Павлограді, Яна Зінкевич оголосила збір коштів на відновлення.

6 години ago

Макрон не проводитиме жодних дипломатичних зустрічей на похороні Папи Римського

Раніше стало відомо, що на похороні Папи Римського очікується присутність 50 президентів та 10 монархів. Загалом у Ватикані в суботу…

6 години ago

Слухала російську музику в День жалоби. У Києві жінку притягнуто до адміністративної відповідальності

Все це відбулось в день, коли столиця перебувала в жалобі за жертвами масованої ракетної атаки…

6 години ago

Посол Росії в Німеччині Нечаєв прийшов без запрошення на пам’ятні заходи у Німеччині

Минулого тижня Нечаєв без запрошення з'явився на меморіалі Зеєловських висот з охороною, російським вінком та білоруським колегою.

7 години ago