Categories: Без рубрики

Нацбанк визнав неплатоспроможним банк “Січ” і вводить тимчасову адміністрацію

В НБУ кажуть, що спостережна рада банку вирішила не виконувати зобов’язання перед Національним банком.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав процедуру виведення банку “Січ” з ринку та ввів тимчасову адміністрацію на один місяць з 10 серпня 2022 року по 9 вересня 2022 року. Про це повідомили у прес-службі Фонду.

У Фонді заявили, що призначили уповноваженою особою в тимчасової адміністрації банку начальника управління раннього реагування департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Степанець Вікторію Сергіївну.

9 серпня НБУ вніс банк “Січ” до категорії неплатоспроможних у зв’язку з несплатою банком у встановлений термін відсотків за кредитами рефінансування НБУ через недостатність коштів.

У липні банк мав сплатити НБУ майже 68 млн грн, маючи ліквідності на 750 млн грн. У наглядовій раді та правлінні банку ухвалили рішення не погашати заборгованість наприкінці липня.

Не отримавши відсотки, регулятор направив банку вимогу погасити весь борг із рефінансування — понад 3 млрд грн. За даними Forbes, 5 серпня банк здійснив повне і дострокове погашення рефінансування НБУ на 3,15 млрд грн. І хоча боргу перед НБУ вже немає, але регулятор не може пробачати порушення умов договору, повідомив виданню співрозмовник з Нацбанку:

«Невиконання зобов’язання перед кредитором дає право визнавати банк неплатоспроможним. Відбувся дефолт. Банк міг продати цінні папери на вторинному ринку, який запрацював на початку серпня, але вимоги договору з НБУ про сплату відсотків не можна було ігнорувати. Це цинізм найвищої межі – вони прийняли рішення спостережної ради не виконувати зобов’язання перед Національним банком».

Тому з банку НБУ стягнув цінні папери, які були заставою за кредитом та через відсутність грошей регулятор оголосив банк банкрутом.

У прес-службі банку “Січ” повідомляли, що ліквідність банку залишається “достатньою” для виконання зобов’язань перед клієнтами та іншими кредиторами.

За даними банку, на 1 серпня активи установи становили 6,548 млрд грн, а загальний обсяг високоліквідних активів склав 847 млн грн.

Банк “Січ” заснували у 2011 році. Акціонери банку – Олег Баланда (55,6% акцій) Валерій Роздорожний (31%), а також Андрій Мельник та Олег Губанов. Водночас, як вважають у НБУ, реально банком управляє Денис Горбуненко, власник кіпрської Raga Establishment Limited, якого пов’язують із бізнесменом Дмитром Фірташем. У Group DF, що належить Фірташу, зв’язок із банком заперечують.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Іспанія різко наростила імпорт дизелю з Марокко — експерти говорять про російський слід

Імпорт дизельного палива з Марокко до Іспанії досяг рекордного рівня, викликавши підозри щодо реекспорту російського…

3 хв. ago

Сирський заборонив скупчення особового складу, військової техніки та розміщення військовослужбовців у наметових містечках в навчальних центрах

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наголосив на забороні скупчення військових у навчальних центрах після останніх російських…

14 хв. ago

Окупанти затвердили новий гімн Криму

В окупованому Криму обрали новий гімн — офіційно його представлять у вересні. Політична експертка Євгенія…

18 хв. ago

Країни G7 закликали до відновлення переговорів щодо угоди ядерної програми Ірану

Міністри закордонних справ країн Групи семи висловили підтримку припинення вогню між Ізраїлем та Іраном та…

30 хв. ago

У російських Саратові та Енгельсі чули вибухи, 4 аеропорти призупинили роботу

Під ранок 1 липня мешканці міст Саратов і Енгельс, що в Саратовській області РФ, повідомили…

41 хв. ago

Китай зміцнює позиції на Кубі, залишаючи Росію позаду

Китай значно розширює інвестиції в Кубу, запускаючи десятки сонячних електростанцій. Російські ж проєкти залишаються здебільшого…

52 хв. ago