У березні 2025 року надходження податків до російського бюджету від нафти та газу скоротилися на 17% у річному вираженні, до 1,08 трлн рублів ($13 млрд).
нафта газ Flaring off gas at the Flotta oil terminal on the Island of Flotta in the Orkney's Scotland, UK. 10% of the UK's oil production comes through the Flotta terminal from the North Sea oil fields.
Про це повідомив Мінфін Росії, пише The Moscow Times.
Зазначається, що по сировинних доходах російського бюджету вдарили вимушені знижки на російську нафту через посилення американських санкцій і різке зміцнення рубля.
У грошовому вираженні порівняно з березнем 2024 року російська скарбниця недорахувалася близько 230 млрд рублів ($2,73 млрд).
Скорочення сировинної ренти майже на 20% Мінфін Росії фіксує другий місяць поспіль. Загалом за період з січня до березня 2025 року нафтогазові збори зменшились на 10%, до 2,64 трлн рублів ($31 млрд).
“Ситуація чутлива. Це помітні втрати, які потрібно буде покривати або додатковими запозиченнями, або використанням ФНД (Фонду національного добробуту. – Ред.), в якому залишилася невелика сума“, – зазначила головна економістка російської компанії “Т-інвестиції” Софія Донець.
За її оцінками, за рік бюджет РФ може недоотримати до 2 трлн рублів ($24 млрд) нафтогазових податків – або близько 18% від запланованої суми ($130 млрд).
Вона додала, що уряд закладав у бюджет вартість нафти Urals $70 за барель, а курс долара – 96,5 рубля. У результаті, нафта коштує нижче $60 за барель, а курс долара в країні дорівнює 84 рублі.
Тож, рублева ціна нафти – критичний для російського бюджету параметр – опустилася до мінімумів з літа 2023 року і недотягує майже 30% до проєктувань уряду РФ.
Щоб залатати дірку в бюджеті, що за січень-лютий утричі перевищила річний план, уряду, ймовірно, доведеться девальвувати рубль. Зараз він переоцінений на 20%, і поступово, до кінця року курс повернеться до 100-105 рублів за долар, вважає Донець.
Нагадаємо, що Росія збільшує експорт дизпалива до Болівії, оскільки енергетична криза в латиноамериканській країні загострюється, а Москва потребує розширення продажів, які постраждали від західних санкцій.
В інформаційному полі росіян є сигнали про підготовку повторних комбінованих ударів по Україні.
Ексміністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив своє обурення та розчарування щодо затягування поставок зброї…
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан планує відвідати Росію в понеділок та вівторок, щоб обговорити…
Іспанія залишається останньою великою країною НАТО, яка досі не приєдналася до плану Альянсу оголосити про…
Після глобального збою у соцмережі X (Twitter), що належить Маску, він заявив, що повернувся до…
Кандидат у президенти Польщі від провладної партії, мер Варшави Рафал Тшасковський відмовився підписати декларацію, де…