Про це пише Reuters.

Згідно з даними судноплавства, в період з грудня по березень в російських портах Висоцьк, Приморськ і Тамань було завантажено щонайменше чотири танкери, включаючи близько 190 000 тонн дизельного пального, а пунктом розвантаження став чилійський порт.

За словами джерел на ринку, вантажі призначені для Болівії, яка не має виходу до моря і покладається на порти інших країн у своєму морському імпорті.

Болівійська державна енергетична компанія YPFB, яка контролює імпорт і експорт енергоносіїв, повідомила агентству Reuters, що до 4 квітня компанія очікує отримати загалом п’ять партій дизельного пального і бензину, в тому числі три з Х’юстона, але не уточнила країни походження двох інших.

Минулого року Росія відправила до Болівії близько 105 000 тонн дизельного пального.

Болівія сильно залежить від іноземних постачання пального, оскільки місцеве виробництво забезпечує лише близько 15% попиту на дизельне пальне та 30% на бензин.

«У болівійському фермерському регіоні Санта-Крус дефіцит палива починає погіршувати здатність фермерів збирати врожай, що викликає занепокоєння в південноамериканській країні, де сільське господарство стало ключовим рушієм економіки», — йдеться в публікації. — «У березні міністерство енергетики Болівії оголосило про низку стимулів для імпорту бензину та дизельного пального, намагаючись сприяти розвитку приватного ринку країни та подолати тривалий дефіцит палива».

При цьому дозволені періоди для імпорту палива та маркетингової діяльності в країні будуть продовжені з одного року до трьох років, а тарифне мито на імпортний бензин буде знижено до нуля.

Як повідомлялось, у березні Росія відправила дизельне пальне до Сирії на борту танкера, який перебуває під санкціями США. Це перша відома пряма поставка в цю близькосхідну країну за понад десять років.

Нагадаємо, що ціни на нафту зросли внаслідок побоювання інвесторів щодо скорочення постачання після митних погроз США щодо покупців венесуельської нафти та санкцій проти імпортерів іранської нафти.