Categories: Без рубрики

Наглядову раду Meta закликали піти у відставку після зміни політики медерації — WP

Коаліція правозахисних груп з усього світу закликає квазінезалежну Наглядову раду Meta масово піти у відставку на знак протесту проти нещодавнього відступу гіганта соціальних мереж щодо модерації контенту.

Глобальна коаліція за технічну справедливість, яка представляє понад 250 громадських організацій з 55 країн світу, опублікувала у четвер відкритий лист до членів Наглядової ради компанії Meta із закликом масово піти у відставку після змін у підходах до модерації в соцмережах, оголошених гендиректором Марком Цукербергом у січні.

Про це повідомляє Washington Post.

Коаліція, яка заявляє, що представляє понад 250 організацій та експертів з 55 країн, критикує правління за те, що воно публічно не виступає проти змін, які, за її словами, сприятимуть брехні, погіршать дискурс і підживлюватимуть атаки на жінок і ЛГБТК+ людей.

«Перед вами стоїть очевидний вибір: або надати довіру компанії, яка навмисно демонтує гарантії демократії та прав людини, або стати на захист тих самих принципів, які вам було доручено відстоювати», – йдеться у листі. Він закликає всю раду директорів піти у відставку протягом двох тижнів, що, за її словами, було б «історичним актом совісті».

Коаліцію, що стоїть за цим листом, до складу якої входять міжнародні некомерційні організації Human Rights Watch та Global Witness, керує некомерційна організація Digital Action.

У відповідь Наглядова рада заявила, що залишається відданою своїй роботі.

«Нещодавні зміни в політиці Meta щодо контенту підкреслюють одну річ: незалежний нагляд ніколи не був настільки важливим», — заявили п’ять співкерівників наглядової ради в пресрелізі. Співголовами є професорка коледжу права Оклахоми Евелін Асвад, професор права Нотр-Дам Паоло Кароцца, професор Стенфордської школи права Майкл Макконнелл, мексиканська правозахисниця Памела Сан-Мартін і колишній прем’єр-міністр Данії Гелле Торнінг-Шмідт.

Вони заявили, що наглядова рада «уважно оцінює зміни політики Meta» і планує висунути «точні рекомендації щодо політики, на які Meta має відреагувати». Також рада заявила, що її робота «говорить сама за себе», і що Meta втілила понад 70% її рекомендацій протягом багатьох років.

Глобальна коаліція за технічну справедливість об’єднує захисників прав людини та цифрових прав, організацій з перевірки фактів та інших груп громадянського суспільства з усього світу. Зокрема, до її складу входять міжнародні некомерційні організації Human Rights Watch і Global Witness. Очолює коаліцію некомерційна організація Digital Action.

Раніше власник американської корпорації Meta, якій належать соцмережі “Фейсбук”та “Інстаграм”, Марк Цукерберг прокоментував відмову від програм щодо різноманітності та інклюзії (DEI) й заявив, що компаніям бракує “чоловічої енергії”.

Recent Posts

Із 6 до 11 травня у районних Vcentri HUB Києва пройде низка заходів

Із 6 до 11 травня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, консультації, тренінги, заходи для людей…

8 години ago

Похолодання до +12 та дощі. Якою буде погода у Києві на тижні 6-11 травня

Початок нового тижня в Україні ознаменується різкою зміною погоди — з понеділка в країну прийде…

9 години ago

У Києві 6-11 травня відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної…

9 години ago

Президент Зеленський попрощався із Олафом Щольцем на посаді канцлера ФРН

Вже завтра, 6 травня, Бундестаг обиратиме нового канцлера. Очікується, що ним стане лідер ХДС Фрідріх…

9 години ago

Ізраїль завдає удари по Ємену — Clash Report

Загалом участь в операції беруть близько 30 ізраїльських винищувачів.

9 години ago

У Києві затримали чоловіка, який крав речі з могил військових

Інцидент стався на вулиці Стеценка у Подільському районі.

9 години ago