Від початку доби росіяни запустили по Україні 151 засіб повітряного ураження. З яких 92 було знищено. Це — найбільша атака на енергетичні об'єкти України з початку повномасштабного вторгнення. А якщо порівняти її з усіма масованими атаками, то ця ніч поступається лише обстрілу 29 грудня 2023 року.
ZAPORIZHZHIA, UKRAINE - MARCH 22: Yevhen Kompaniychenko, a resident of a 9-story residential building in the Dniprovskyi district, cleans up shards of window glass and other debris in his apartment damaged by a Russian missile strike on March 22, 2024 in Zaporizhzhia, Ukraine. In the early morning, during a mass missile and drone attack on the cities of Ukraine, the Russian army hit Zaporizhzhia with twelve missiles. This strike resulted in damage or destruction of the city's infrastructure facilities, in particular the Dnipro Hydroelectric Station, private and multi-apartment residential buildings, and civilian vehicles. Ten people were injured with three missing, including a child. (Photo by Marianna Gura/Suspilne Ukraine/JSC "UA:PBC"/Global Images Ukraine via Getty Images)
Черговий ракетний терор. Цієї ночі росіяни випустили по Україні аж 40 крилатих ракет типу Х-101/Х-555 та Х-55 з 13 літаків стратегічної авіації Ту-95МС.
Пуски проводили з території Каспійського моря. Ракети Х-101/555 подолали дистанцію у 2300 кілометрів, перш ніж досягли Львівської області. Вони змінювали траєкторію під час польоту і намагалися оминати нашу протиповітряну оборону.
Ракета Х-101 може летіти на відстань до 5 тисяч кілометрів. Таку дальність їм забезпечує стратегічна авіація, оскільки підіймає крилаті ракети на велику висоту та розганяє їх.
Своєю чергою, Х-555 та схожа з нею Х-55 мають дальність 2,5 тисячі кілометрів та швидкість польоту 720 кілометрів в годину. До речі, у цих ракет доволі велика похибка. Вони можуть «промазати» на 100 метрів. Якщо говорити про бойову частину, то в Х-101 — це до 960 кілограмів, а Х-555 несе 400 кілограмів вибухівки.
Цієї ночі злітали й два бомбардувальники ТУ22М3: вони атакували Україну п’ятьма крилатими ракетами Х-22. Пуски вони здійснювали із Ростовської області.
Такі ракети, ймовірно, влучили в Дніпровську Гідроелектростанцію. Відстань від Ростова до Запоріжжя, по прямій, 400 кілометрів.
Запускали ракети росіяни й з землі — це 22 зенітні керовані ракети С-300, які полетіли з Бєлгородської та Курської областей. Вони можуть підійматися на балістичну висоту в декілька десятків кілометрів і летіти на дальність у 100-150 кілометрів. Тому саме під їхній удар потрапляють сусідні з росією та прифронтові області, зокрема, Харківська і Сумська області. Дістають вони й до Полтавщини.
Взагалі С-300 та С-400 — це ракети протиповітряної оборони. Але вони можуть вражати й наземні цілі, якщо вказати координати.
Летіла цього ранку по Україні й балістика. Зокрема окупанти випустили 13 балістичних ракет Іскандер-М по Харкову. Також значна кількість балістики полетіла із тимчасового окупованого Криму по Дніпру, Запоріжжю та Кривому Рогу. Дальність польоту таких ракет — 500 кілометрів.
Саме балістичні ракети є найбільшою проблемою для наших Повітряних Сил. Траєкторія балістики — це своєрідна дуга від злету до падіння. Але висота польоту убезпечує її від враження більшості комплексів ППО. Це перша проблема. Друга — швидкість польоту. Два кілометри за секунду і понад 7 тисяч кілометрів за годину. Зважаючи на швидкість і висоту, спіймати ворожу балістику можна вже безпосередньо на підльоті.
Також ворог випустив аж 7 аеробалістичних ракет «Кинджал», носієм яких є МіГ-31К. Саме через його злети оголошують тривоги по всій Україні.
Дальність польоту такої ракети сягає 2000 тисячі кілометрів: росіяни запускали їх аж з Тамбовської області. Три таких ракети атакували Дніпро, а ще 4 полетіли у сторону Старокостянтинова Хмельницької область.
Ці ракети теж надзвичайно важко збити, оскільки на гіперзвуковій швидкості «Кинджал» летить на висоті 20 кілометрів.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…