Черговий ракетний терор. Цієї ночі росіяни випустили по Україні аж 40 крилатих ракет типу Х-101/Х-555 та Х-55 з 13 літаків стратегічної авіації Ту-95МС.
Пуски проводили з території Каспійського моря. Ракети Х-101/555 подолали дистанцію у 2300 кілометрів, перш ніж досягли Львівської області. Вони змінювали траєкторію під час польоту і намагалися оминати нашу протиповітряну оборону.
Що відомо про ракети типу «Х», зокрема Х-101/Х-555 та Х-55
Ракета Х-101 може летіти на відстань до 5 тисяч кілометрів. Таку дальність їм забезпечує стратегічна авіація, оскільки підіймає крилаті ракети на велику висоту та розганяє їх.

Своєю чергою, Х-555 та схожа з нею Х-55 мають дальність 2,5 тисячі кілометрів та швидкість польоту 720 кілометрів в годину. До речі, у цих ракет доволі велика похибка. Вони можуть «промазати» на 100 метрів. Якщо говорити про бойову частину, то в Х-101 — це до 960 кілограмів, а Х-555 несе 400 кілограмів вибухівки.
Х-22 — ракета, що, ймовірно, влучила в Дніпровську Гідроелектростанцію
Цієї ночі злітали й два бомбардувальники ТУ22М3: вони атакували Україну п’ятьма крилатими ракетами Х-22. Пуски вони здійснювали із Ростовської області.

Такі ракети, ймовірно, влучили в Дніпровську Гідроелектростанцію. Відстань від Ростова до Запоріжжя, по прямій, 400 кілометрів.
Що летіло з землі
Запускали ракети росіяни й з землі — це 22 зенітні керовані ракети С-300, які полетіли з Бєлгородської та Курської областей. Вони можуть підійматися на балістичну висоту в декілька десятків кілометрів і летіти на дальність у 100-150 кілометрів. Тому саме під їхній удар потрапляють сусідні з росією та прифронтові області, зокрема, Харківська і Сумська області. Дістають вони й до Полтавщини.

Взагалі С-300 та С-400 — це ракети протиповітряної оборони. Але вони можуть вражати й наземні цілі, якщо вказати координати.
Харків опинився під атакою балістики
Летіла цього ранку по Україні й балістика. Зокрема окупанти випустили 13 балістичних ракет Іскандер-М по Харкову. Також значна кількість балістики полетіла із тимчасового окупованого Криму по Дніпру, Запоріжжю та Кривому Рогу. Дальність польоту таких ракет — 500 кілометрів.

Саме балістичні ракети є найбільшою проблемою для наших Повітряних Сил. Траєкторія балістики — це своєрідна дуга від злету до падіння. Але висота польоту убезпечує її від враження більшості комплексів ППО. Це перша проблема. Друга — швидкість польоту. Два кілометри за секунду і понад 7 тисяч кілометрів за годину. Зважаючи на швидкість і висоту, спіймати ворожу балістику можна вже безпосередньо на підльоті.
МіГ-31К випустив гіперзвукові «Кинджали»
Також ворог випустив аж 7 аеробалістичних ракет «Кинджал», носієм яких є МіГ-31К. Саме через його злети оголошують тривоги по всій Україні.
Дальність польоту такої ракети сягає 2000 тисячі кілометрів: росіяни запускали їх аж з Тамбовської області. Три таких ракети атакували Дніпро, а ще 4 полетіли у сторону Старокостянтинова Хмельницької область.
Ці ракети теж надзвичайно важко збити, оскільки на гіперзвуковій швидкості «Кинджал» летить на висоті 20 кілометрів.