Народний депутат України Артем Дмитрук у Лондоні чекатиме на суд. Буде розглядатись питання щодо його екстрадиції до України.
Нардеп Артем Дмитрук. Фото: Фокус
Про це повідомляє The Independent.
Як пише видання, Дмитрук “сьогодні зіткнувся зі спробою його екстрадиції з Великої Британії”. Відомо, що він переховується в Лондоні та має з’явитися в суді.
Окрім того, колишній член партії Володимира Зеленського розповів The Independent, що був змушений залишити Україну через свою незгоду із суперечливим законом, спрямованим на закриття Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
Запит про екстрадицію ґрунтується на звинуваченнях у “хуліганстві” у зв’язку з інцидентом, у якому він брав участь у 2020 році, коли намагався силою прорватися на політичні збори.
Дмитрук розповів виданню, що уряд Великої Британії забезпечив йому безпеку з того часу, як він втік у серпні.
“Зараз відбувається політичне переслідування проти мене і моєї сім’ї, проти мене самого за мої політичні погляди та мою підтримку УПЦ”, — напередодні слухання сказав Дмитрук.
Він також заявив, що немає “ніяких особистих проблем із Зеленським”.
Перед цим, 25 серпня стало відомо, що народний депутат Артем Дмитрук незаконно перетнув кордон. Зазначалося, що спочатку він виїхав до Молдови, а звідти до Італії. Того ж дня Офіс генпрокурора заявив, що повідомив про підозру нардепу за напад на правоохоронця і військового.
29 серпня нардепа Артема Дмитрука оголосили у розшук. У Держбюро розслідувань повідомили, що знали про можливість виїзду народного депутата за кордон, але не мали підстави для його затримання. 9 вересня Офіс генпрокурора, згідно з міжнародними договорами про видачу правопорушників, звернувся до низки відповідних країн із запитом про затримання і тимчасовий арешт народного депутата.
Окрім того, 19 вересня Дмитрук розповів, що втік з України, бо боявся, що його “ліквідують”.
Як підкреслив Зеленський, ситуація на фронті та реальна активність російської армії доводять, що наявного тиску…
Державний секретар США анонсував "важливий тиждень" щодо завершення війни Росії проти України.
Представники польської делегації робили селфі під час процесії. Зокрема, депутати Міхал Войцік та Роман Ґертих.…
Власники паспортів входять до більшої групи з 16 осіб, які успішно оплатили мальтійське громадянство, попри…
За один протиповітряний бій Повітряні сили ЗСУ збили 11 крилатих ракет.
Найбільша кількість добровольців прибула з країн Південної та Східної Азії, за ними слідують колишні радянські…