Categories: Без рубрики

Не зможе стати членом Євросоюзу: ЄС призупинив зустрічі на високому рівні з представниками уряду Грузії

Європейський Союз вирішив припинити зустрічі з урядом провладної «Грузинської мрії» у відповідь на антиєвропейські дії та риторику правлячої партії.

Про це заявив посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський, передає «Бабель».

За його словами, між державами-членами ЄС вже була внутрішня дискусія щодо того, яким має бути підхід до влади Грузії, яка, як вважають у блоці, є недружньою стосовно Європейського Союзу.

Ми обговорили, як нам слід підходити до антизахідного та антиєвропейського наративу, пропаганди й теорій змови, і вирішили не мати будь-яких контактів на високому рівні з нинішнім урядом Грузії.

Він зазначив, що саме тому останній час не було ні візитів на високому рівні до Грузії, ні зустрічей на високому рівні з представниками грузинської влади в Брюсселі.

Дипломат також наголосив, що Союз готовий працювати з владою, яка насправді готова вступити в ЄС.

Якщо Грузія стане однопартійною державою, країною, де заборонена політична опозиція, де громадянському суспільству доведеться виїжджати на роботу за кордон, якщо основні права людини, не кажучи вже про права меншин, не буде захищено, Грузія не зможе стати членом Євросоюзу — ні сьогодні, ні завтра, ні післязавтра.

Грузинський закон про «іноагентів»

Нагадаємо, парламент Грузії 14 травня 2024 року у третьому читанні остаточно схвалив закон «Про прозорість іноземного впливу», попри масштабні протести громадян. Вже 3 червня 2024 спікер парламенту Шалва Папуашвілі підписав закон про «іноагентів».

Зазначимо, що відповідний грузинський законопроєкт порівнюють із російським законом про «іноагентів». Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що «просувають іноземні інтереси». Ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян.

Закони про обмеження прав ЛГБТК+ у Грузії

17 вересня 2024 року парламент Грузії остаточно схвалив закон про так звані сімейні цінності та захист неповнолітніх. Під час цього опозиція бойкотувала роботу парламенту та у голосуванні не брала участі. 2 жовтня 2024 дискримінаційні закони відмовилась підписувати президентка країни Саломе Зурабішвілі. Натомість 3 жовтня 2024 спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі підписав закони, що обмежують права ЛГБТК+.

Документ забезпечить правову основу для заборони проведення прайдів та публічного демонстрування веселкового прапора. Також влада зможе запровадити цензуру фільмів і книг. Схоже законодавство про заборону так званої пропаганди ЛГБТК+ діє у Росії.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

8 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

8 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

9 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

9 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

9 години ago