Парламент Грузії у третьому читанні остаточно схвалив закон «Про прозорість іноземного впливу» (закон про «іноагентів»), попри масштабні протести громадян.

КИЇВ24
Протести у Грузії проти закону про "іноагентів". Фото: Getty Images

Про це пише видання Ехо Кавказу. 

За скандальну ініціативу проголосували 84 депутати, 30 були проти.

Тепер президент протягом 10 днів має підписати закон або повернути до парламенту.

Президентка Саломе Зурабішвілі раніше пообіцяла, що накладе вето. Проте владна фракція “Грузинська мрія” має достатньо голосів, щоб його подолати. Тож, ймовірно, нормативно-правовий акт можуть остаточно затвердити у середині червня.

Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, які просувають “іноземні інтереси”. Його раніше вже розкритикували ООН, ЄС та США.

Протести у Грузії проти законопроєкту з “російським слідом”: усі деталі

Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.

Грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.

Зазначимо, що президентка Саломе Зурабішвілі попросила протестувальників не провокувати силовиків, щоб уникнути зайвого насильства. Вона закликала залишити бічні ворота парламенту, бо там все одно зараз нічого не відбувається, і не порушувати мирний характер акції.

Водночас президентка заявила, що уважно стежить за всім, що відбувається, і стоїть на боці учасників протестів. За її словами, виступи мітингувальників показують настрій та цілеспрямованість грузинського народу.

Тим часом міністерство закордонних справ України опублікувало поради для громадян, які нині перебувають у Грузії. Відомство радить людям дбати про безпеку через масові протести проти проєкту закону про “іноагентів”.

Також у юридичному комітеті парламенту Грузії 13 травня розглянули та підтримали законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” у третьому читанні за 67 секунд.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Липня 2024
Більше новин