Заборона месенджера «Телеграм» в Україні
Нагадаємо, що в Україні довгий час йдуть дискусії щодо обмеження телеграму. Українська влада наголошує, що головна проблема полягає в анонімному поширенні інформації у месенджері.
Розмови про закриття Телеграму відновилися, коли у Франції 24 серпня 2024 року був затриманий засновник месенджера Павло Дуров. Водночас президент України Володимир Зеленський 27 серпня 2024 зазначив, що тимчасове затримання Дурова ніяк не впливає на роботу месенджера в Україні.
20 вересня 2024 року Рада національної безпеки й оборони прийняла рішення про обмеження використання телеграму в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Також голова комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив, що у випадку публікацій російської пропаганди в телеграм-каналах їхніх власників чекає деанонімізація.
Вже 7 жовтня 2024 року за рекомендацією Ради національної безпеки й оборони України для Верховної Ради обмежили використання телеграму. Рішення стосується саме працівників апарату ВР та не обмежує використання месенджера в особистих цілях. За словами нардепа від «Голосу» та голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, вже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через телеграм, яким користувалися на робочих пристроях. На його думку, цим розпорядженням вони мінімізують ризики.