Голові комітету з закордонних справ Сенату США Бену Кардіну зателефонував невідомий чоловік, який видавав себе за ексміністра закордонних справ України Дмитра Кулебу.
KYIV, UKRAINE - JULY 2: Minister of Foreign Affairs of Ukraine Dmytro Kuleba attends a press conference of Prime Minister of Hungary Viktor Orban and President of Ukraine Volodymyr Zelenskyi on July 2, 2024 in Kyiv, Ukraine. Orban visited Ukraine for the first time since the beginning of the full-scale Russian invasion. (Photo by Yan Dobronosov/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це повідомляє The New York Times із посиланням на власні джерела.
Напередодні офіс сенатора отримав електронний лист, який нібито відправив Дмитро Кулеба, з проханням “зідзвонитися” через Zoom. Під час відеодзвінка ця особа мала вигляд та говорила як Кулеба.
Проте у Кардіна виникли підозри під час розмови: співрозмовник почав ставити “політично вмотивовані питання у зв’язку з майбутніми виборами”. Також він цікавився “делікатними питаннями” зовнішньої політики, зокрема, чи підтримав би сенатор далекобійні удари ЗСУ по території Росії.
Сенатор припинив розмову і повідомив про неї керівництво Державного департаменту, яке підтвердило, що він говорив з фейковим ексміністром.
Видання зазначає, що наразі точно не відомо, хто організував операцію проти сенатора. Проте, співробітники розвідки відзначили, що такі країни як Росія, Іран і Китай, використовують штучний інтелект, включно з діпфейками, щоб втручатись в американські вибори – причому Росія створює найбільше подібного контенту.
У The New York Times додають, що поставлені Кардіну питання “були б особливо цікаві для Росії”.
Зазначимо, 24 вересня видання Reuters писало, що Росія створює контент за допомогою штучного інтелекту, аби вплинути на вибори у США та підвищити рейтинг Дональда Трампа над Камалою Гарріс.
Водночас The Guardian дізналося, що Росія створювала підроблені новинні сайти, зареєстровані у Великій Британії, та поширювала дезінформацію про західні компанії, що працюють в Україні. Контент на цих фейкових сайтах швидше за все був згенерований ШІ.
Неправдиві розповіді про Україну та її союзників уже поширювалися в мережі до вторгнення в лютому 2022 року. Зокрема компанія NewsGuard заявила, що виявила 627 сайтів, що поширюють міфи про війну в Україні.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.