Про це повідомляє The New York Times із посиланням на власні джерела.
Напередодні офіс сенатора отримав електронний лист, який нібито відправив Дмитро Кулеба, з проханням “зідзвонитися” через Zoom. Під час відеодзвінка ця особа мала вигляд та говорила як Кулеба.
Проте у Кардіна виникли підозри під час розмови: співрозмовник почав ставити “політично вмотивовані питання у зв’язку з майбутніми виборами”. Також він цікавився “делікатними питаннями” зовнішньої політики, зокрема, чи підтримав би сенатор далекобійні удари ЗСУ по території Росії.
Сенатор припинив розмову і повідомив про неї керівництво Державного департаменту, яке підтвердило, що він говорив з фейковим ексміністром.
Видання зазначає, що наразі точно не відомо, хто організував операцію проти сенатора. Проте, співробітники розвідки відзначили, що такі країни як Росія, Іран і Китай, використовують штучний інтелект, включно з діпфейками, щоб втручатись в американські вибори – причому Росія створює найбільше подібного контенту.
У The New York Times додають, що поставлені Кардіну питання “були б особливо цікаві для Росії”.
Втручання у вибори США за допомогою ШІ
Зазначимо, 24 вересня видання Reuters писало, що Росія створює контент за допомогою штучного інтелекту, аби вплинути на вибори у США та підвищити рейтинг Дональда Трампа над Камалою Гарріс.
Водночас The Guardian дізналося, що Росія створювала підроблені новинні сайти, зареєстровані у Великій Британії, та поширювала дезінформацію про західні компанії, що працюють в Україні. Контент на цих фейкових сайтах швидше за все був згенерований ШІ.
Неправдиві розповіді про Україну та її союзників уже поширювалися в мережі до вторгнення в лютому 2022 року. Зокрема компанія NewsGuard заявила, що виявила 627 сайтів, що поширюють міфи про війну в Україні.