16 січня картина з'явиться і в українському кінопрокаті. Художній фільм зображує російського диктатора від 10-річного віку, коли він зазнавав насилля з боку вітчима в Грузії, до повномасштабної війни, яку він розпочав проти України. Особливістю цього фільму є використання технології deep fake, яка дозволила досягти реалістичного ефекту у зображенні Путіна.
Міжнародна прем’єра фільму “Смерть Путіна”, назва в українського прокаті якого відповідає мріям кожного українця, відбулась на Каннському кінофестивалі 2024. В оригіналі ж фільм не обіцяє подібного втілення мрій — у міжнародному прокаті він називається Путін (Putin). Режисер фільму намагається змалювати психологічний портрет російського диктатора і показати історію становлення як людину, яка узурпувала владу в Росії.
Як зазначив Патрік Вега у коментарі The Hollywood Reporter, початкова назва фільму була Вор в законі. Кінорежисер також стверджує, що його робота привернула увагу агентів російської розвідки, які нібито видавали себе за американських покупців і пропонували за сценарій 200 000 доларів. Вега стверджує, що перенаправив їх у польську розвідку, після чого пропозиції припинилися. Вартість виробництва фільму, робота над яким тривала близько трьох років, склала 15 мільйонів доларів.
В Україні стрічка виходить із гештегом #здохнивже. Путін у фільмі продубльований українською. Стрічка, створена за участі США, Польщі та Мальти, простежує ключові етапи життя кривавого диктатора: від дитинства і сходження до влади до президентства та війни в Україні. Як запевняють виробники фільму, ця історія виходить за рамки однієї особистості. Вона розповідає, як створений і як підтримується авторитарний режим у Росії.
У новій стрічці Патрик Веґа продовжує застосовувати свій стиль, поєднуючи гостросюжетну історію із філософськими роздумами. “Історія показує, що імперії руйнуються зсередини, коли громадяни перестають вірити у свого абсолютного правителя. Сподіваюся, цей фільм дасть українським глядачам надію і віру в те, що вони скоро переможуть росію”, — ділиться Патрик Веґа.
Роль російського диктатора виконав Славомір Собала, якого також називають “двійник Путіна”. Також у фільмі задіяні Томас Кречман, Максиміліан Зелінський, Юстина Карловська, Томаш Дедек і Пшемислав Блющ. Але політично чутливий характер фільму створив значні виклики під час підбору акторів і формування знімальної групи. У США багато акторів відмовлялися брати участь у проєкті через його суперечливу тематику. Навіть запис озвучки для дитячого персонажа викликав труднощі, оскільки батьки акторів-дітей часто відмовлялися від участі своїх дітей після того, як дізнавалися назву та тематику фільму.
Однією з найсуттєвіших проблем під час виробництва була обмежена доступність автентичних матеріалів, особливо для відтворення історичних деталей. У фільмі представлені події та деталі, які залишаються засекреченими або маловідомими широкому загалу. Доступ до цієї інформації став можливим завдяки співпраці з інсайдерами та експертами, які поділилися рідкісними та цінними інсайтами. Щоб забезпечити автентичність, режисер співпрацював з експертами, включаючи колишнього заступника голови НАТО та генерала, який мав досвід в Іраку й Афганістані (ім’я експертів автори фільму залиши в таємниці). На думку авторів, ця співпраця забезпечила достовірність і реалістичність зображення історичних подій та декорацій.
Персонаж Саул у фільмі Смерть путіна не є прямим відображенням якогось реального індивіда, зокрема нещодавно звільненого вбивці Вадима Красикова. Натомість Саул — це синтез кількох бандитів, які були пов’язані з Володимиром Путіним під час його сходження до влади. Режисер навмисно створив Саула як збірний образ, що відображає складну мережу кримінальних фігур навколо Путіна, особливо під час його роботи в Санкт-Петербурзі. Хоча сам Саул є вигаданим, події, що стосуються мафіозної діяльності Путіна у Санкт-Петербурзі, ґрунтуються на реальних історичних фактах.
Notes from Poland пише, що фільм зображує Путіна як безжального, владолюбного лідера, переплітаючи драматизовані розповіді про документальні події з вигаданими елементами, що охоплюють десятиліття його життя, від дитинства до повномасштабного вторгнення в Україну.
Сполучені Штати вважають укладену з Україною угоду про рідкісноземельні метали та переговори про завершення війни…
Президент США Дональд Трамп привітав першого американського кардинала Роберта Прево, якого обрали Папою Римським у…
Президент США Дональд Трамп після розмови з Володимиром Зеленським 8 травня заявив, що переговори з…
До Києва у четвер 8 травня приїхав єврокомісар з питань оборони й космосу Андрюс Кубілюс.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс назвав "занадто великими" вимоги, які Росія висунула під час переговорів…
Президент Володимир Зеленський 8 травня провів телефонну розмову з американським колегою Дональдом Трампом, вони привітали…