За словами фахівця з підводних робіт Свена Томаса, для подібної операції потрібні не одна яхта, а ціла група суден, а також нерухома платформа з кранами і баластом загальною масою близько тонни.
08 March 2022, Mecklenburg-Western Pomerania, Lubmin: A sign with the words "Nord Stream" stands in front of the gas receiving station of the Nord Stream 1 Baltic Sea pipeline and the transfer station of the OPAL long-distance gas pipeline (Ostsee-Pipeline-Anbindungsleitung - Baltic Sea Pipeline Link). The Nord Stream1 Baltic Sea pipeline, through which Russian natural gas has been flowing to Germany since 2011, ends in Lubmin near Greifswald. After the start of the war against Ukraine, Russia for the first time openly threatened to stop gas supplies through the Nord Stream 1 Baltic Sea pipeline. Photo: Stefan Sauer/dpa (Photo by Stefan Sauer/picture alliance via Getty Images)
Про це він розповів в інтерв’ю BILD.
Протягом останніх двох років у ЗМІ циркулює гіпотеза про те, що група українців могла використати вітрильне судно «Андромеда» для транспортування водолазного обладнання та вибухівки, щоб влаштувати вибух на глибині 80-90 метрів у Балтійському морі.
Експерт додав, що для точної фіксації яхти над місцем диверсії знадобилося б встановити три-чотири якорі з канатами довжиною 300-500 метрів. В іншому разі, судно просто знесло би вітром і хвилями.
Крім того, Томас зазначив, що двигун «Андромеди» потужністю 75 кінських сил не зміг би утримувати яхту на місці та не дав би змоги перевозити близько 400 кг вибухівки й обладнання, необхідне для такого підриву.
Газопроводи “Північний потік” проходять через Балтійське море до Німеччини. Обидві нитки газопроводу “Північний потік-1”, а також одна з двох ниток “Північного потоку-2” були пошкоджені 2022 року. Захід веде розслідування підриву російського газопроводу.
Низка німецьких видань опублікували інформацію, що прокуратура Німеччини видала ордер на арешт українця у справі про підрив “Північного потоку”. Також стверджувалося, що в підриві газопроводу підозрюють ще двох громадян України.
Видання WSJ влітку 2024-го заявило, що Зеленський усно схвалив план підриву “Північних потоків”, але намагався скасувати його, коли про операцію дізналося ЦРУ. Президент, ймовірно, усно схвалив план підриву “Північних потоків” 2022 року і доручив реалізувати його тодішньому головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. Залужний, за даними джерел видання, залучив до координації атаки деяких провідних офіцерів спецпризначенців України, які мають досвід організації високоризикованих таємних місій проти Росії. Одним із них нібито був колишній розвідник Роман Червінський, якого зараз судять у справі про обстріл аеродрому “Канатове”.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.