Критики кажуть, що найбільшому постачальнику енергоресурсів в ЄС пора перенаправити частину цих надходжень до Києва.
Про це пише видання Politico.
На Норвегію посилюється тиск з метою надання більшої фінансової підтримки Україні. Це пов`язане з прибутками від нафтогазової галузі, які вона отримала внаслідок повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
Критики звинувачують Осло в невиконанні своїх зобов’язань, попри те, що норвезька нафтова галузь отримала значну вигоду від глобального сплеску цін на енергоносії, що стався між 2022 і 2023 роками через західні санкції, накладені на російські поставки.
Хоча Норвегія не зобов’язана спрямовувати частину своїх доходів в Україну, критики стверджують, що її поведінка віддає лицемірством.
У критичній статті про проєкт «Синдикат», опублікованій у грудні, норвезькі економісти Ховард Халланд і Кнут Антон Морк звинуватили уряд у тому, що він «наживається на війні».
«Враховуючи усі гроші, які вони заробили, вони повинні дати більше Україні, щоб отримати не вигоду для себе, а допомогти Україні перемогти у війні», – сказала депутат від данських соціалістів і демократів Крістель Шалдемосе в інтерв’ю POLITICO.
У відповідь на ці звинувачення заступник міністра закордонних справ Норвегії Ейвінд Вад Петерссон відкинув їх, стверджуючи, що збільшення доходів є природним результатом дії ринкових сил.
«Ми не очікуємо компенсації, коли ціни будуть нижчими», – сказав Петерссон в інтерв’ю виданню POLITICO.
Хоча урядові дані показують, що 108 мільярдів євро додаткових доходів від нафти й газу у 2022 і 2023 роках були отримані Норвегією в результаті вищих цін, Петерссон стверджував, що порівняння було зроблено з середнім показником 2017-2021 років, тобто періоду, спотвореного пандемією Covid, коли ціни на енергоносії стали нижчими.
Нагадаємо, що торік Норвегія випередила Росію з США і стала основним постачальником газу до ЄС.
Державна служба якості освіти спільно з військовими та правоохоронними органами розпочинає позапланові перевірки у понад…
Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів…
Глава МЗС України, реагуючи на пропозицію російського диктатора Владіміра Путіна про так зване "перемир'я" у…
Індекс, складений банком Goldman Sachs, показує, що з кінця минулого року річне економічне зростання Росії…
Поки Україна побоюється, що США можуть відмовитися від військової підтримки, країні доводиться покладатися на власні сили.…
У Польщі підписано рамкову угоду про будівництво атомної електростанції.