Надзвукові винищувачі F-16 збивають російські ударні БПЛА, глушать їхні радари, скидають високоточні бомби та, ймовірно, використовують свої системи самозахисту для виявлення засобів ППО окупантів. Система оповіщення підключається до системи управління РЕБ, розробленої датською компанією Terma, яка підключається до дисплея всередині кабіни. Цей дисплей показує пілотові, де розташовані ворожі радари стосовно його літака.
Royal Air Force (RAF) Eurofighter Typhoon multirole fighter aircraft (front L), French Air and Space Force Dassault Rafale multirole fighter aircrafts (front R), French Air and Space Force Dassault Mirage 2000-5 multirole fighter aircraft (back C) and Belgian Air Force F-16 Fighting Falcon multirole fighter aircraft (L, R, back) perform a fly-over during the Bastille Day military parade on the Champs-Elysees avenue in Paris on July 14, 2023. (Photo by Ludovic MARIN / AFP) (Photo by LUDOVIC MARIN/AFP via Getty Images)
Про це пише військовий оглядач Forbes Девід Акс.
Серед тисяч F-16, що перебувають на озброєнні в усьому світі, є деякі літаки, спеціально обладнані для розвідки — з камерами під фюзеляжем або радарними контейнерами. «Але Україна, як відомо, не отримала жодного з цих контейнерів», — пише Акс.
Водночас відомо про приблизно 16 літаків F-16, які зазвичай літають із ракетами класу повітря-повітря з інфрачервоним наведенням AIM-9, ракетами класу повітря-повітря з радіолокаційним наведенням AIM-120, плануючими бомбами та контейнерами РЕБ AN/ALQ-131, які випромінюють радіоперешкоди.
Модулі AN/ALQ-131, програмуванням яких займається група фахівців ВПС США з Флориди, можуть «дати вам на мить зону переваги в повітрі для досягнення мети, що має стратегічне значення і вплив», наводить Акс слова представника ВПС США.
Українські F-16 також можуть оснащуватися інтегрованою системою дозування Pylon Integrated Dispensing System та інтегрованими електронними бойовими системами Pylon Integrated Systems: PIDS і ECIPS. Остання містить пасивний захист, включно з глушником AN/ALQ-162 для ураження радарів на землі, а також систему попередження про ракетний напад AN/AAR-60.
Система оповіщення підключається до системи управління радіоелектронною боротьбою, розробленої датською компанією Terma, яка підключається до дисплея всередині кабіни, що, своєю чергою, показує пілотові, де розташовані ворожі радари стосовно його літака, пише Акс.
«Якщо українські пілоти F-16 виконують завдання з електронної розвідки, вони, ймовірно, значною мірою покладаються на систему управління Terma», — зазначає аналітик.
Як підкреслює автор статті, це нова і критично важлива можливість для України.
«F-16 виконують розвідувальні місії, засікають російські радари за їхнім випромінюванням, а після потім приземляються, щоб аналітики розвідки могли використовувати свіжі розвіддані для планування удару», — пояснив Акс.
Нагадаємо, 2 січня 2025 року заступник міністра оборони України Сергій Мельник повідомив, що терміни підготовки українських пілотів на західних винищувачах F-16 вдалося скоротити майже на три місяці.
19 березня Зеленський повідомив, що в Україну прибула нова партія винищувачів F-16.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що у найближчі дні Росія має представити документ із умовами…
У Росії знову заговорили про те, що Україна нібито повинна вибрати нове керівництво для підписання…
Американський президент Дональд Трамп розсердився на журналіста, який запитав про повідомлення щодо того, що США прийняли літак з Катару,…
Група шпигунів РФ роками проживала в Бразилії, вибудовуючи при цьому собі фальшиву біографію, щоб вести шпигунство на користь…
За рішенням Вищого антикорупційного суду майно колишньої керівниці Херсонського краєзнавчого музею Тетяни Братченко буде конфісковане.…
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем підтримав попередив Китай про наслідки за ймовірну підтримку війни Путіна.