Кабінет міністрів 7 грудня схвалив законопроєкт щодо доброчесного лобіювання та адвокації в Україні.
Про це повідомили представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук і нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.
Документ прописує поняття лобіювання, лобізм та адвокація, а також визначає, що це таке. Його мета — забезпечити правові засади лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик та стандартів, дати нормативно-правове регулювання взаємодії посадовців із заінтересованими сторонами та суб’єктами лобіювання, а також запровадити прозорі механізми для роботи суб’єктів лобіювання із посадовцями та механізмів контролю.
Доопрацьований законопроєкт враховує пропозиції надані коаліцією громадських організацій, зокрема, у частині про адвокацію. Адвокація не є лобізмом і це чітко зафіксовано у проєкті закону
У проєкті закону визначається термінологія у сфері лобіювання та адвокації, права та обов’язки суб’єктів, методи впливу, правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання, є розділ про створення реєстру прозорості, визначені порядок реєстрації у цьому реєстрі та винятки з нього, відкритий і безкоштовний доступ до реєстру та звітність суб’єкта лобіювання. Також в документі визначені механізми контролю за діяльністю суб’єктів лобіювання та адвокації за рахунок моніторингу дотримання законодавства.
Згідно із законопроєктом веде і відповідає за реєстр Національне агентство з питань запобігання корупції (НАБУ). Сам реєстр публічний — до нього вносять лобістські контракти, джерела фінансування, клієнтів та бенефіціарів.
Ухвалення закону про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні є одним із семи пунктів, які є обов’язковими для надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
Нагадаємо, що 8 листопада, було оприлюднено звіт, в якому Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це історичне рішення ухвалили на підставі звіту комісії, в якому йдеться, що Україна досягла суттєвого прогресу в реформуванні.
Пізніше пані посол Європейського союзу в Україні Катаріна Матернова передала прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю звіт Єврокомісії.
Однак, щоб розпочати переговори, рішення Єврокомісії мають схвалити всі 27 держав ЄС. Своєю чергою, в уряді Угорщини заявили, що Європейський Союз не має розпочинати переговори про членство з Україною, адже вона нібито не відповідає необхідним умовам. Натомість вони пропонують «привілейоване партнерство».
США встановили нові мита на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії — Камбоджі,…
У середу, 23 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Китай на запрошення Пекіну,…
Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.
Президент США Дональд Трамп хоче бачити світ, яким керують сильні лідери, які, хоч і не…
Згідно з новими правилами для 98-ї премії «Оскар», використання ШІ не впливатиме на шанси отримати…
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.