Про це йдеться у звіті щодо прогресу України, Молдови, Грузії та семи інших країн на шляху до вступу в Європейський Союз.

У звіті комісії зазначають, що Україна запровадила прозору систему попереднього відбору суддів Конституційного суду і реформувала органи судового управління. Також продовжила розслідування корупції на високому рівні та ухвалення вироків, а також зміцнила державні інституції. Україна зробила позитивні кроки в ширшій та системній боротьбі з впливом олігархів.

Країна також продемонструвала свою спроможність досягти прогресу в угоді про Асоціацію з ЄС, попри війну.

Однак комісія вважає, що Україні потрібно втілити невиконані рекомендації Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. Водночас Україна не досягнула значного прогресу в реформуванні державного управління.

Щоб розпочати переговори, рішення Єврокомісії мають схвалити всі 27 держав ЄС. Якщо це станеться, Україна розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання планів і перевірку рівня відповідності українського законодавства європейському.

Після цього розпочнеться етап перемов, який може тривати роками. Хорватія була останньою країною, що приєдналася до блоку, її заявку розглядали 10 років, перш ніж країну офіційно прийняли до ЄС у 2013 році.