Categories: Без рубрики

Офіс генпрокурора не звільнив жодного з 67 хмельницьких прокурорів з фейковою інвалідністю — ЦПК

У ході службового розслідування Офіс генпрокурора не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідності жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. Отже, ОГП не зміг звільнити хмельницьких прокурорів з фейковою інвалідністю.

Про це йдеться у відповіді ОГП на запит Центру протидії корупції (ЦПК).

Центр протидії корупції (ЦПК) відправив запит до Офісу генпрокурора, щоб дізнатися результати службового розслідування – чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями або статусом. Проте ОГП повідомив, що не зміг навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.

“За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, – зазначає Генпрокуратура у відповідь на запит ЦПК.

ЦПК також запитав Генпрокуратуру, чи притягнули до відповідальності хмельницьких прокурорів за його результатами. Однак ОГП не дав відповіді на це питання. Проте з відповіді на попереднє питання ясно: Генпрокуратура не змогла підтвердити підробку інвалідності, а отже і звільнити прокурорів “з інвалідністю” не могла б.

Раніше ОГП також повідомив, що під час службового розслідування про  зловживання з отримання інвалідності було звільнено 5 прокурорів, ще 7 – звільнено з адміністративних посад. Однак ОГП не вказав, що йдеться саме про звільнення хмельницьких прокурорів.

Крім цього, ОГП повідомив, що передав висновки цього службового розслідування до головного управління Державного бюро розслідувань (ДБР), яке веде кримінальне провадження у цій справі. Таким чином, ОГП засекретив інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності.

Хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками.

Нагадаємо, що у листопаді журналіст Юрій Бутусов виявив підозрілу наявність інвалідностей у рекордного числа прокурорів Хмельницької прокуратури. Це відбулося після того, як при обшуках у керівниці Хмельницької медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи вдома знайшли понад 6 млн доларів.

26 грудня пресслужба ОГП повідомила, що правоохоронці оголосили про підозру у шахрайстві двом прокурорам, а також двом посадовцям медико-соціальних експертних комісій під час розслідування у справі неправомірного отримання груп інвалідності.

Нагадаємо, 3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах і за місцем проживання очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та її близьких родичів. У посадовиці було виявлено 137 мільйонів гривень, низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Жінка намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Зокрема родина посадовиці медико-соціальної експертизи володіє 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, нерухомим майном в Австрії, Іспанії та Туреччині тощо.

16 жовтня 2024 стало відомо про те, що Крупа, ймовірно, оформила інвалідність для 50 місцевих прокурорів на чолі з обласним прокурором. Через це генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. 17 жовтня 2024 керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник подав заяву на звільнення. 22 жовтня у відставку подав генпрокурор Андрій Костін.

Станом на 22 жовтня 2024 підозри вже отримали 64 посадовці медико-соціальних експертних комісій. Також в Україні скасували понад 4 тисячі висновків про інвалідність. Серед іншого, СБУ викрила і припинила діяльність 8 організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у Харківській, Миколаївській, Закарпатській та Рівненській областях.

Після скандалу з інвалідностями прокурорів та викриття корупції у Хмельницькій МСЕК Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 12178 про ліквідацію МСЕК. З 1 січня 2025 року МСЕК замінять експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях.

На заміну МСЕК створили 1348 експертних команд у 286 лікарнях.

Команди сформовані за спеціалізаціями, зокрема, хірургічною, травматологічною, кардіоневрологічною, психіатричною тощо.

Визначено перелік лікарів, які працюватимуть у Центрі оцінювання функціонального стану особи і забезпечуватимуть експертну підтримку та перегляд рішень у разі їх оскарження пацієнтом.

Інтерактивна карта закладів та дашборди вже доступні на сайті МОЗ, а список лікарів та контактні дані публікуються на інформаційних ресурсах лікарень.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

3 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

4 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

4 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

4 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

4 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

4 години ago