Categories: Без рубрики

Оформили кредит і забирають квартиру. У Києві «чорні нотаріуси» ошукали громадянку Німеччини

Колись жінка мала український паспорт, який після зміни громадянства просто підробили.

Столичні аферисти, які «спеціалізуються» на нерухомості, часто працюють в «командах» — зазвичай це так звані «чорні нотаріуси» та недобросовісні приватні виконавці. Про чергову оборудку, в результаті якої людину можуть позбавити квартири, йшлося в сюжеті програми «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ».

Тамара Заляпіна — власниця двокімнатної квартири на Саксаганського, її батько отримав це житло, коли працював у київському цирку. Пані Тамара двадцять років тому емігрувала до Німеччини і отримала там громадянство, в той час як у батьківській квартирі жив родич. Днями його зустріли невідомі молодики і сказали, щоб він виселявся — мовляв, квартира начебто вже належить їм. На запитання на яких підставах, хлопці відповіли — «За борги».

Тамара Заляпіна намагається привернути увагу до дій аферистів

«Начебто шостого лютого цього року, за внутрішнім паспортом, який мені було начебто видано у 2015 році, я приїхала з міста Харкова до Дніпропетровська і взяла у якогось Акопова — ім’я і прізвище не пам’ятаю — 2 мільйона гривень в борг на тиждень» — розповідає Тамара.

Згідно Закону України про громадянство Тамара Заляпіна не може мати внутрішній український паспорт і шахраї знають це. Тому вони виготовили підробний паспорт в Харкові і оформили грошову позику з приватною особою. Тепер, коли жінка не віддає ці начебто позичені гроші, аферисти намагаються забрати квартиру — щоб ця оборудка стала законною, житло виставляють на продаж в системі електронних торгів «Сетам». Проте, аби виставити лот з квартирою на торги необхідна зв’язка нотаріуса з виконавцем — і злочинці знаходять їх.

«14 лютого пані нотаріус Масіяж відкрила проти мене якусь справу, щоб я повернула гроші… і це все начебто під мою квартиру. А вже за кілька днів, 26 лютого пані Масіяж Олена Анатолівна була позбавлена свідоцтва про право займатися нотаріальною діяльністю» — каже Тетяна.

Телефонний номер Олени Массіж тепер постійно вимкнено, а на офіційному сайті Міністерства юстиції України зазначено, що її ліцензія була анульована двічі за останні 2 роки і їй відмовлено в доступі до державних реєстрів.

Нотаріуску двічі позбавляли ліцензії

Далі в цій оборудці починає діяти приватний виконавець, який, згідно нотаріально засвідченої позики, накладає арешт на нерухоме майно боржника і готує виконавчий припис на відчуження майна і викладає цей лот на майданчику Мін’юсту «Сетам».

«Дуже оперативно Близнюков Юрій Володимирович в місті Харкові наклав повністю арешт на моє майно і виставив квартиру на торги, які вже відбулися в березні. Вчора пройшли нові торги, на яких було 4 людини і хотіли купити мою квартиру і 1 з них навіть внесла кошти» — розповідає жінка.

Знімальна група телеканалу «Київ» знайшла цього приватного виконавця. Чоловік підтвердив, що склав виконавчий лист, попередньо навіть не оцінивши майно.

«Є закон про оцінку майна, я згоден. Але якщо мені суд відмовив у виконавчому входженні і я не можу зайти в квартиру, то я виходжу з того, що є в документації. Це зовнішні дані, і цього, в принципі, достатньо для оцінки» — заявив чоловік, який представився Близнюковим.

Фактично, приватний виконавець підтвердив — в квартирі може бути перепланування приміщення, зміна метражу, порушені норми ДБН, аварійний стан — і все одно така нерухомість може піти на торги на майданчику «Сетам». Чиновники Мін’юсту у відповіді на запит журналістів зняли з себе відповідальність за такі випадки.

«Організатор здійснює внесення до Системи інформації про арештоване майно (формування лота) за заявкою приватного виконавця. Перевірка змісту заявки на відповідність вимогам законодавства Організатором не здійснюється. За відповідність документів, на підставі яких вноситься інформація до Системи, а також за достовірність інформації, зазначеної в заявці відповідає приватний виконавець» — йдеться у письмовій відповіді з міністерства.

Адвокати радять постраждалим у таких випадках скласти позовну заяву на рішення приватного виконавця і з цією заявою звертатися до суду. Маючи рішення суду постраждала особа може змусити виконавця відкликати рішення; також нотаріальною копією треба повідомити ДП «Сетам» про скасування торгів. І вже іншою позивною заявою можна подавати в суд на незаконні дії приватного виконавця і вимагати моральну та грошову компенсацію.

Крапку в цій історії має поставити суд ,а поки що Тамара Заляпіна хоче надати максимального розголосу цій справі і готує матеріали, аби відмінити торги та покарати винних в рейдерському захоплені її квартири.

Фото: скріншоти

Recent Posts

Проросійський кандидат у президенти Румунії проти постачання зброї Україні

Лідер ультраправої партії та переможець першого туру президентських виборів у Румунії Джордже Сіміон закликав припинити…

6 хв. ago

На Сумщині помер чоловік, який дістав поранення під час обстрілу 5 травня

Поранений внаслідок російського обстрілу 5 травня мешканець Сумщини помер у лікарні, таким чином російські атаки…

19 хв. ago

ЗМІ: комісар Орбана хотів затримати план ЄС з відмови від російських енергоносіїв

Єврокомісар від Угорщини Олівер Варгеї в останній момент висунув заперечення щодо дорожньої карти Єврокомісії з…

38 хв. ago

На Херсонщині від російського снаряда загинув чоловік

Російські війська увечері 5 травня обстріляли Томину Балку на Херсонщині, унаслідок цього загинув чоловік.

50 хв. ago

Російські дрони атакували Одещину: є загиблий

У ніч на 6 травня російські окупаційні війська вдарили дронами по Одеському району. Внаслідок атаки…

1 годину ago

Прем’єр Нідерландів: Загроза, яку становить Росія, виходить за межі України

Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф попередив, що загроза з боку Росії не обмежується війною в Україні…

1 годину ago