У тимчасово окупованому Криму регулярно затримують місцевих жителів, які в соцмережах публікують українську символіку або висловлюють підтримку ЗСУ, складають на них «адмінпротоколи» та змушують визнавати свою «провину» на камеру.
Про такі випадки розповідає «Голос Криму».
Так, у Сімферополі співробітники окупаційного «Центру протидії екстремізму МВС РФ по республіці Крим» затримали 29-річного кримського татарина Емрана Сабрієва. Його звинуватили в тому, що він у російській соціальній мережі «ВКонтакте» публікував українську символіку, а також «чекав на наступ ЗСУ й відверто висловлював підтримку українським військовим».
Видання повідомляє, що відеозапис «зізнання» Сабрієва було оприлюднено в телеграм-каналі «Крымский СМЕРШ», який адмініструє «колаборант Олександр Таліпов, що сприяє загарбникам у виявленні людей з проукраїнською або антивоєнною позицією». На камеру Емран Сабрієв заявляє, що «виклав матеріали, заборонені до публікації в РФ, після проведеної профілактичної бесіди зобов’язується їх видалити і надалі не порушувати законодавство РФ».
Крім того, на Сабрієва було складено «адміністративні протоколи» за «демонстрацію нацистської або екстремістської символіки», «явну неповагу до державних символів РФ» та «дискредитацію ЗС РФ», а «матеріали справи» було скеровано до «суду» для розгляду. При цьому законодавство країни-окупантки не визнає українські державні символи як «екстремістські» або «нацистські», зазначає «Голос Криму».
Аналогічний випадок стався напередодні, коли в Сімферополі затримали 30-річного кримського татарина Арсена Османова, якого звинуватили в тому, що він у соцмережі «ВКонтакте» публікував українські прапор і герб, а також жовто-блакитні сердечка. Османова змусили сказати на камеру, що він «нічого проти російської влади не має», після чого на нього склали «протокол», а «матеріали справи» скерували до «суду».
Таке ж «покарання», як і Сабрієву, чекає й на 61-річну мешканку Феодосії Ірину Владимірову, яку затримали за те, що вона в телеграм-каналах буцімто «ображала російську армію та президента, заперечувала територіальну цілісність країни, очікувала наступу українських військових, відверто висловлювала їм підтримку, виправдовуючи удари по території Росії», а також зичила перемоги ЗСУ українською мовою. Владимірову змусили сказати на камеру «щирі вибачення» та заявити, що вона «переосмислила свої вчинки і зобов’язується надалі не повторювати таких дій перед пам’яттю та повагою до [російських] вояків».
На початку листопада російський суд у тимчасово окупованому Криму засудив двох жителів Феодосії до 16 та 10 років колонії за нібито замах на вбивство прокремлівського блогера Олександра Таліпова.
Нещодавно, місцеве ФСБ півтори доби 22-23 листопада утримувала головну редакторку дитячого кримськотатарського журналу, яка напередодні зникла у Криму. Після 35-годинного допиту журналістку Едіє Муслімову відпустили.
Державний секретар США не братиме участі в переговорах щодо війни в Україні, які відбудуться у…
Зазначається, що ця заява прозвучала на зустрічі зі спецпосланцем президента США Стівом Віткоффом.
Галушкін знепритомнів, коли підключився до відеозасідання, але суддя не зупиняла засідання.
На картині американського президента зображено з піднятим кулаком на сцені свого передвиборчого мітингу в Пенсильванії…
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…