Про такі випадки розповідає «Голос Криму».

Так, у Сімферополі співробітники окупаційного «Центру протидії екстремізму МВС РФ по республіці Крим» затримали 29-річного кримського татарина Емрана Сабрієва. Його звинуватили в тому, що він у російській соціальній мережі «ВКонтакте» публікував українську символіку, а також «чекав на наступ ЗСУ й відверто висловлював підтримку українським військовим». 

Видання повідомляє, що відеозапис «зізнання» Сабрієва було оприлюднено в телеграм-каналі «Крымский СМЕРШ», який адмініструє «колаборант Олександр Таліпов, що сприяє загарбникам у виявленні людей з проукраїнською або антивоєнною позицією». На камеру Емран Сабрієв заявляє, що «виклав матеріали, заборонені до публікації в РФ, після проведеної профілактичної бесіди зобов’язується їх видалити і надалі не порушувати законодавство РФ». 

Крім того, на Сабрієва було складено «адміністративні протоколи» за «демонстрацію нацистської або екстремістської символіки», «явну неповагу до державних символів РФ» та «дискредитацію ЗС РФ», а «матеріали справи» було скеровано до «суду» для розгляду. При цьому законодавство країни-окупантки не визнає українські державні символи як «екстремістські» або «нацистські», зазначає «Голос Криму». 

Аналогічний випадок стався напередодні, коли в Сімферополі затримали 30-річного кримського татарина Арсена Османова, якого звинуватили в тому, що він у соцмережі «ВКонтакте» публікував українські прапор і герб, а також жовто-блакитні сердечка. Османова змусили сказати на камеру, що він «нічого проти російської влади не має», після чого на нього склали «протокол», а «матеріали справи» скерували до «суду».

Таке ж «покарання», як і Сабрієву, чекає й на 61-річну мешканку Феодосії Ірину Владимірову, яку затримали за те, що вона в телеграм-каналах буцімто «ображала російську армію та президента, заперечувала територіальну цілісність країни, очікувала наступу українських військових, відверто висловлювала їм підтримку, виправдовуючи удари по території Росії», а також зичила перемоги ЗСУ українською мовою. Владимірову змусили сказати на камеру «щирі вибачення» та заявити, що вона «переосмислила свої вчинки і зобов’язується надалі не повторювати таких дій перед пам’яттю та повагою до [російських] вояків». 

На початку листопада російський суд у тимчасово окупованому Криму засудив двох жителів Феодосії до 16 та 10 років колонії за нібито замах на вбивство прокремлівського блогера Олександра Таліпова.

Нещодавно, місцеве ФСБ півтори доби 22-23 листопада утримувала головну редакторку дитячого кримськотатарського журналу, яка напередодні зникла у Криму. Після 35-годинного допиту журналістку Едіє Муслімову відпустили.