Він пішов з життя мирно, підтвердили лікарі римської лікарні "Джемеллі", де він перебував на лікуванні. Медики наголосили, що смерть не була пов'язана з попередніми респіраторними проблемами, які призвели до госпіталізації Папи Франциска в лютому 2025 року.
Газета La Repubblica з посиланням на власні джерела повідомляє, що смерть 88-річного понтифіка не була пов’язана з дихальною недостатністю або проблемами з легенями.
Причиною смерті Папи Римського Франциска міг стати інсульт або крововилив у мозок.
Глави багатьох держав висловили співчуття у зв’язку зі смертю Франциска, зокрема й Володимир Путін. За словами президента Росії, Папа активно сприяв розвитку діалогу між РПЦ і Римо-католицькою церквою. Путін і понтифік зустрічалися тричі — у 2013, 2015 та 2019 роках, а також неодноразово спілкувалися телефоном.
Після смерті Франциска у Ватикані розпочався період так званого вакантного престолу (sede vacante). У цей час обов’язки Папи виконує кардинал-камерленго — одна з найвищих придворних посад. Камерленго відповідає за фінанси та майно Апостольського престолу. Наразі цю посаду обіймає американський кардинал Кевін Фаррелл.
Після смерті Папи настає дев’ятиденна жалоба, а Колегія кардиналів з усього світу збирається на конклав, щоб обрати нового понтифіка. Кардинали можуть проводити необмежену кількість голосувань, доки не буде обрано гідного наступника.
Наразі Ватикан оприлюднив прощальне відео з Папою Римським.
Перед цим кардинал Кевін Фаррелл, особистий камергер Франциска, оголосив про його смерть такими словами:
“Найдорожчі брати і сестри, з глибоким сумом я повинен повідомити про смерть нашого Святішого Отця Франциска. Сьогодні о 7:35 єпископ Риму Франциск повернувся до дому Отця. Усе його життя було присвячене служінню Господу та Його Церкві. Він навчав нас жити цінностями Євангелія з вірністю, мужністю та загальною любов’ю, особливо на користь найбідніших і найбільш маргіналізованих. З величезною вдячністю за його приклад як правдивого учня Господа Ісуса ми вручаємо душу Папи Франциска безмежній милосердній любові Єдиного і Триєдиного Бога”, – сказав він.
За традицією через 15 днів після смерті Франциска збереться конклав. У ньому беруть участь лише кардинали віком до 80 років. Кардинали збиратимуться в Сікстинській капелі та голосуватимуть двічі на день (окрім першого дня, коли відбудеться лише одне голосування).
У ці дні кардиналам заборонено будь-яке спілкування із зовнішнім світом, вони не матимуть доступу до телефону, інтернету та газет. За дотриманням правила стежитиме поліція Ватикану. Для обрання потрібна більшість у дві третини плюс один голос. Якщо після 13 днів ніхто не буде обраний, проводиться другий тур між двома провідними кандидатами.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.