Японський Q-shu University Institute починає співпрацю з українською розвідкою.
За інформацією видання Intelligence Online, японський Q-shu University Institute (iQPS) надаватиме ГУР Міноборони України зображення, отримані радіолокаційними супутниками.
Консультації почалися наприкінці лютого, а березневе рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити передачу розвідданих Україні, активізувало їх.
Наразі iQPS має на орбіті п’ять супутників і планує запустити ще один до кінця 2026 року.
Даних з японських радіолокаційних супутників сукупно зі знімками фінських ICEYE, німецьких SAR-Lupe і SARah та італійських Cosmo-SkyMed і Cosmo-SkyMed 2 може бути навіть більше, ніж тих, які Національне розвідувальне управління США купувало для України в комерційних операторів Capella Space і Umbra.
Однак Україні досі потрібно отримати доступ до повного діапазону даних супутників оптичної розвідки.
Попри доступ до супутників Pléiades Neo компанії Airbus Group і розширені права на отримання зображень на французьких супутниках діапазону CSO, Україна значно відстає від тих обсягів даних, які надавали США, безпосередньо, або через доступ до комерційних знімків від Maxar і BlackSky, отриманих за контрактами Національного агентства геопросторової розвідки.
Наразі немає жодного європейського оператора, здатного надавати оптичні супутникові знімки на рівні державних і комерційних пропозицій США, як з погляду доступних даних упродовж дня, так і з погляду можливості доступу до інструментів потокової передачі в реальному часі.
Нагадаємо, воїни ГУР МО України отримали гелікоптер-медевак Sikorsky S-76А ― вертоліт для розвідників транспортували з Канади. Вартість такого медевака становить від 1 до 2 мільйонів канадських доларів. Це перший гелікоптер такого типу в Україні ― борт доставили 15 квітня 2025 року.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.