Ціни на нафту впали в середу після того, як Росія погодилася на пропозицію Дональда Трампа про те, щоб Москва і Київ тимчасово припинили атакувати енергетичну інфраструктуру один одного.
Про це повідомляє Reuters.
Домовленості між Трампом і Путіним можуть призвести до збільшення обсягів російської нафти на світовому ринку. Як зазначає видання, ф’ючерси на нафту Brent знизилися на 19 центів, або 0,3%, до $70,37 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 20 центів, або на 0,3%, до $66,70.
Потенційне припинення вогню може призвести до послаблення санкцій, що може збільшити поставки нафти та знизити ціни, вважають аналітики.
Також політика адміністрації Трампа у митних питаннях щодо Канади, Мексики та Китаю викликали побоювання щодо рецесії, що також вплинуло на ціни на нафту, оскільки це мало б гальмуючий вплив на попит на нафту.
Як заявили аналітики Goldman Sachs, нафтові ринки залишаються зосередженими на зниженні цін, незважаючи на зростання напруженості на Близькому Сході.
«Підвищення тарифів і високий рівень вільної потужності спотворюють середньострокові ризики для нашого прогнозу в бік зниження», – зазначили аналітики.
Дані про запаси сирої нафти в США, тим часом, намалювали неоднозначну картину: запаси сирої нафти зросли, а запаси палива впали.
Запаси сирої нафти зросли на 4,59 мільйона барелів за тиждень, що закінчився 14 березня, повідомили ринкові джерела з посиланням на дані Американського інституту нафти у вівторок. За їх словами, запаси бензину впали на 1,71 мільйона барелів, а запаси дистиляту – на 2,15 мільйона барелів.
На цьому фоні Росія може скористатися перемир’ям для розширення своєї присутності на світовому ринку, особливо якщо світові санкції будуть послаблені. Зростання поставок може призвести до подальшого зниження цін на нафту, що вплине на доходи нафтовидобувних країн. Також, угода може бути використана Росією для зміцнення своїх позицій у міжнародній торгівлі, але це залежатиме від реакції інших країн, зокрема США та ЄС.
Нагадаємо, що президент Росії Владімір Путін відмовився надати згоду на запропоноване Дональдом Трампом 30-денне припинення вогню в Україні, якого він і його команда вимагали на шляху до завершення трирічного конфлікту. Для президента США цього виявилося достатньо.
Російський диктатор Владімір Путін заявив, що Росія зупинить бойові дії з 19 до 21 квітня.
Китай з лютого припинив імпорт скрапленого природного газу зі США, водночас збільшивши закупівлі з Росії.
Українські військові вперше знищили російський локомотив. Відео з моментом удару показали у ЗСУ.
На столичному Подолі біля кінотеатру "Жовтень", де сьогодні, 19 квітня, стартував ЛГБТК+кінофестиваль Sunny bunny, учасники…
Майбутній спільний інвестиційний фонд України та США матиме право інвестувати як у розробку родовищ корисних…
Пов'язана із Росією мережа сайтів Portal Kombat почала поширювати дезінформацію проти американського військово-промислового комплексу.