Про це пише Bloomberg.

На перший погляд, домовленість, досягнута в результаті телефонної розмови двох політиків у вівторок, стала розчаруванням для американських чиновників, які наполягали на тому, що єдиним прийнятним результатом є припинення бойових дій, щоб відкрити шлях до постійного миру. Однак Трампа влаштував і такий підсумок.

путін погодився лише обмежити атаки на енергетичну інфраструктуру України, вимагаючи від США та інших країн припинити постачання зброї та розвідувальних даних сусіду, на територію якого вторглися його війська (і відразу ж порушив свої обіцянки — ред.)

Володимир Зеленський заявив, що погодився б на таку ідею за умови, що США відіграватимуть роль посередника. А Трамп, який ніколи не визнає поразки, привітав результат як перемогу — і як можливий перший крок до більшої угоди.

Водночас підкреслюючи, що негайних змін у війні в Україні не відбулося, хвилі російських безпілотників бомбардували Київ та інші міста вже у вівторок ввечері.

Хоча Україна була в центрі уваги під час розмови з путіним, Трамп дав зрозуміти, що він також розглядає ширші геополітичні та економічні вигоди від відновлення відносин з росією.

Адміністрація Трампа також заявила, що обидва лідери «широко» говорили про Близький Схід «як регіон потенційної співпраці для запобігання майбутнім конфліктам», де США та Ізраїль ведуть багатофронтову боротьбу проти бойовиків, підтримуваних союзником росії Іраном.

Кремль у своїй заяві щодо телефонної розмови у вівторок заявив, що існує «широкий спектр сфер», в яких США і рф могли б співпрацювати, і що обидва лідери обговорили «розвиток взаємовигідного співробітництва в економіці та енергетичному секторі в майбутньому».

Наступне велике питання полягає в тому, чи будуть європейські союзники бачити речі так само, як Трамп. Поки що вони демонструють, що ні.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі заявив, що Велика Британія та ЄС ведуть переговори про прискорення поставок зброї в Україну напередодні можливого повного припинення вогню, а не про їх припинення, як того вимагає путін.

За словами Леммі, він обговорив можливість надання більшої військової підтримки Україні до повного припинення бойових дій на зустрічі в Лондоні з головним дипломатом ЄС Каєю Каллас у вівторок. За його словами, ця ідея також піднімалася на зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 в Канаді минулого тижня.

«Звичайно, ми маємо намір поставити Україну в якомога сильнішу позицію у військовому та економічному плані. Ми хочемо, щоб запанував мир, але мир досягається силою, а це означає, що ми повинні поставити Україну в якомога сильнішу позицію, щоб відбити будь-яку перспективу відновлення війни», — сказав Леммі в інтерв’ю Bloomberg перед телефонною розмовою путіна з Трампом.

Нагадаємо, що у ніч на 19 березня Росія здійснила масовану атаку дронами-камікадзе, вразивши цивільну інфраструктуру в кількох регіонах України. Зокрема, зафіксовано пряме влучання в лікарню в Сумах, удари по містах Донецької області.