На переговорах в Ер-Ріяді 11 березня між США та Україною американська сторона має розкрити, яким вона бачить закінчення війни.
сша прапор American and Ukrainian flags fly against the blue sky and part of the building. Patriotism.
Про це йдеться в матеріалі CNN.
“Київ і його союзники сподіваються, що нападки Вашингтона були лише спробою привернути увагу. Що Білий дім призупинив військову допомогу та обмін розвідданими, вимагаючи частину корисних копалин країни і чекаючи публічних вибачень від українського лідера Володимира Зеленського, як переговорний хід. Що це жорстка риторика напередодні складних переговорів“, — пише CNN.
Однак серйозні зміни очевидні, і Європа, не бажаючи їх приймати, намагається до них пристосуватися. Адміністрація президента США Дональда Трампа бачить себе не союзником України та її європейських партнерів, а посередником між ними та Москвою, сподіваючись реабілітувати Росію на світовій арені, наголошується в публікації. Президент США заявив, що “серйозно розглядає” можливість введення додаткових санкцій проти Москви, проте жодних реальних дій не зробив.
Є великі сподівання, що переговори в Ер-Ріяді за участю держсекретаря США Марко Рубіо, радника з питань національної безпеки Майка Волца та української команди зможуть поліпшити відносини між Вашингтоном і Києвом.
“На цю зустріч покладають надзвичайно великі очікування, однак від неї і залежить надто багато. США прагнуть підписати угоду щодо рідкісноземельних металів, що є проявом американських амбіцій щодо природних багатств України“, — зазначають CNN.
Але при цьому Білий дім має розкрити, “який мир він має на увазі”. Як зазначає агентство, представник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заперечував, що в основі перемовин лежить мирний план, який обговорювали в Стамбулі в березні 2022 року, але вказав, що документ є “принаймні відправною точкою”.
Його суттю була капітуляція. Не в плані підпорядкування миру, а в позбавленні України спроможності переконливо захищатися в разі, якщо Росія порушить перемир’я і нападе знову, характеризують у CNN той проєкт.
“Тиск, який чиниться на Україну, передбачає, що зустріч у вівторок в Ер-Ріяді – і без того надзвичайно високі ставки після катастрофи в Овальному кабінеті трохи понад тиждень тому – не призначена для того, щоб стати простим, радісним моментом примирення. Ми можемо дізнатися, який мир уявляє собі Трамп, і наскільки він відображає амбіції Москви“, — підкреслюється в публікації.
У CNN також попередили, що Росія, як правило, веде переговори, щоб виграти час для досягнення своїх військових цілей. Однак віра Трампа в те, що російському диктатору Путіну можна довіряти і що Кремль хоче миру, тепер визначають політику США і переписують роль Америки у війні, розв’язаній Росією проти України.
“Наступного тижня може стати зрозуміло, що саме Трамп має на увазі, говорячи про “мир”. І тоді наслідки цих переговорів, ймовірно, обернуться попелом і втратами по всій Україні“, — резюмували в CNN.
Раніше повідомлялося, що віцепрезидент США Джей Ді Венс схильний займати більш жорстку позицію в розмовах щодо угоди з Україною про видобуток корисних копалин, ніж президент Дональд Трамп. Деякі європейські посадовці, які мали приватні зустрічі з Венсом, описують його взаємодію як професійну і менш відверто політичну, ніж його публічні виступи.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.