Про це йдеться в матеріалі CNN.
“Київ і його союзники сподіваються, що нападки Вашингтона були лише спробою привернути увагу. Що Білий дім призупинив військову допомогу та обмін розвідданими, вимагаючи частину корисних копалин країни і чекаючи публічних вибачень від українського лідера Володимира Зеленського, як переговорний хід. Що це жорстка риторика напередодні складних переговорів“, — пише CNN.
Однак серйозні зміни очевидні, і Європа, не бажаючи їх приймати, намагається до них пристосуватися. Адміністрація президента США Дональда Трампа бачить себе не союзником України та її європейських партнерів, а посередником між ними та Москвою, сподіваючись реабілітувати Росію на світовій арені, наголошується в публікації. Президент США заявив, що “серйозно розглядає” можливість введення додаткових санкцій проти Москви, проте жодних реальних дій не зробив.
Є великі сподівання, що переговори в Ер-Ріяді за участю держсекретаря США Марко Рубіо, радника з питань національної безпеки Майка Волца та української команди зможуть поліпшити відносини між Вашингтоном і Києвом.
“На цю зустріч покладають надзвичайно великі очікування, однак від неї і залежить надто багато. США прагнуть підписати угоду щодо рідкісноземельних металів, що є проявом американських амбіцій щодо природних багатств України“, — зазначають CNN.
Але при цьому Білий дім має розкрити, “який мир він має на увазі”. Як зазначає агентство, представник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заперечував, що в основі перемовин лежить мирний план, який обговорювали в Стамбулі в березні 2022 року, але вказав, що документ є “принаймні відправною точкою”.
Його суттю була капітуляція. Не в плані підпорядкування миру, а в позбавленні України спроможності переконливо захищатися в разі, якщо Росія порушить перемир’я і нападе знову, характеризують у CNN той проєкт.
“Тиск, який чиниться на Україну, передбачає, що зустріч у вівторок в Ер-Ріяді – і без того надзвичайно високі ставки після катастрофи в Овальному кабінеті трохи понад тиждень тому – не призначена для того, щоб стати простим, радісним моментом примирення. Ми можемо дізнатися, який мир уявляє собі Трамп, і наскільки він відображає амбіції Москви“, — підкреслюється в публікації.
У CNN також попередили, що Росія, як правило, веде переговори, щоб виграти час для досягнення своїх військових цілей. Однак віра Трампа в те, що російському диктатору Путіну можна довіряти і що Кремль хоче миру, тепер визначають політику США і переписують роль Америки у війні, розв’язаній Росією проти України.
“Наступного тижня може стати зрозуміло, що саме Трамп має на увазі, говорячи про “мир”. І тоді наслідки цих переговорів, ймовірно, обернуться попелом і втратами по всій Україні“, — резюмували в CNN.
Раніше повідомлялося, що віцепрезидент США Джей Ді Венс схильний займати більш жорстку позицію в розмовах щодо угоди з Україною про видобуток корисних копалин, ніж президент Дональд Трамп. Деякі європейські посадовці, які мали приватні зустрічі з Венсом, описують його взаємодію як професійну і менш відверто політичну, ніж його публічні виступи.