У Грузії відбулася перша дипломатична відставка на знак протесту проти закону про "іноагентів". Свою посаду залишив посол Грузії у Франції Гоча Джавахішвілі.
Protesters rally against the controversial "foreign influence" bill in Tbilisi on May 8, 2024. The Black Sea Caucasus nation has been gripped by mass anti-government protests since April 9, after the ruling Georgian Dream party reintroduced the bill, which critics see as repressive. (Photo by Giorgi ARJEVANIDZE / AFP) (Photo by GIORGI ARJEVANIDZE/AFP via Getty Images)
Про це він написав у фейсбуці.
Грузинський дипломат зауважив, що з огляду на дії керівної партії “Грузинська мрія”, він більше не бачить сенсу у своїй ролі. Він також закликав інших громадян Грузії висловити своє невдоволення на майбутніх виборах.
Нагадаємо, що його попередниця Тею Катукія пішла з посади влітку 2022 року, поскаржившись на безперервний тиск з боку Міністерства закордонних справ Грузії.
Тим часом у Євросоюзі обговорюють можливість скасувати безвіз із Грузією у разі ухвалення законопроєкту “про прозорість іноземного впливу”, який порівнюють з російським законом “про іноагентів”.
Про це повідомив редактор “Радіо Свобода” з питань Європи Рікард Джозвяк.
Він розповів, що 8 травня посли ЄС знову говорили про ситуацію в Грузії. Зокрема, вони розглядають всі можливі варіанти покарання, якщо у країні все ж таки ухвалять суперечливий закон. Нагадаємо, у вівторок, 7 травня, стало відомо, що понад 30 депутатів Європарламенту закликали призупинити для Грузії статус кандидата на вступ в ЄС, через застосування сили під час розгонів мирних демонстрантів у Тбілісі.
Раніше у Європарламенті закликали забрати в Грузії статус кандидата на членство у Європейському Союзі. З такою заявою виступила євродепутатка Віола фон Крамон після того, як вчора силовики жорстоко розігнали мітинг проти суперечливого проєкту закону про “іноагентів”. Фон Крамон також запропонувала зупинити європейське фінансування проєктів Грузії та заборонити в’їзд для депутатів, які голосували за суперечливий законопроєкт. Раніше Європарламент проголосував за резолюцію із закликом до ЄС не починати переговори з Грузією про членство, доки там діятиме закон про “іноагентів”.
Нагадаємо, що грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом “про іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.
Цього тижня у Вашингтоні Україна не змогла досягти угоди під час переговорів із власниками боргу…
Столиця отримала від японських партнерів 13 сучасних мініекскаваторів KATO.
Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будується рекордний тунель, який значно скоротить час у…
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…
Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку