Лист опублікований на сайті Civil.ge — проєкту Асоціації ООН в Грузії.

Євродепутати зазначили, що недемократична поведінка грузинської влади, зокрема її агресивність у проштовхуванні проєкту закону про «іноагентів», придушенні мирних демонстрантів і застосуванні сили проти них, перейшла межу.

«Така поведінка ще більше посилила напруженість і поляризацію в грузинській політиці та суспільстві, що суперечить девʼятьом крокам, які грузинський уряд зобовʼязався виконати, коли країна отримала статус кандидата на вступ до ЄС, і більше не може бути проігнороване Європейським Союзом. Ми закликаємо вас зайняти тверду позицію і вжити наступних заходів, які б стали чітким сигналом для грузинської влади», — йдеться в листі.

Підписанти листа закликають:

  • призупинити статус кандидата Грузії без будь-якого подальшого прогресу в процесі вступу;
  • переглянути фінансування ЄС державного бюджету Грузії та урядових програм;
  • негайно провести проміжну оцінку прогресу Грузії у виконанні девʼятьох кроків, викладених у рекомендації Єврокомісії.

Серед авторів листа Пятрас Ауштрявічюс (Литва), Віола фон Крамон-Таубадель (Німеччина), Гі Вергофстадт (Бельгія), Сандра Калнієте (Латвія) та ще 27 євродепутатів.

Також у Європарламенті закликали забрати в Грузії статус кандидата на членство у Європейському Союзі. З такою заявою виступила євродепутатка Віола фон Крамон після того, як вчора силовики жорстоко розігнали мітинг проти суперечливого проєкту закону про “іноагентів”. Фон Крамон також запропонувала зупинити європейське фінансування проєктів Грузії та заборонити в’їзд для депутатів, які голосували за суперечливий законопроєкт. Раніше Європарламент проголосував за резолюцію із закликом до ЄС не починати переговори з Грузією про членство, доки там діятиме закон про “іноагентів”.

Нагадаємо, що грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом “про іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.