Categories: Без рубрики

Підписання безпекової угоди з ЄС та участь у Єврораді: що відомо про візит Зеленського у Брюссель

Там президент держави візьме участь у засіданні Європейської ради. Крім цього, планується підписання одразу трьох безпекових угод, одна з яких – із ЄС.

Про це повідомив президент Зеленський у своєму акаунті в телеграмі.

Цими днями Україна розпочала фактичні переговори щодо членства в ЄС. Сьогодні я в Брюсселі, щоб взяти участь у засіданні Європейської ради та подякувати всім лідерам Європи за єдність і за підтвердження незворотності нашого європейського курсу.

Президент зустрінеться з очільниками ЄС і держав-членів та проведе двосторонні переговори.

Україна підпише одразу три безпекові угоди, одна з яких – із Європейським Союзом. Угода, за словами гаранта, закріпить зобов’язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку попри будь-які інституційні зміни всередині.

“Кожен крок – заради наближення нашої історичної мети – миру та процвітання у спільному європейському домі.”,  – підсумував очільник держави.

Нагадаємо, що у вівторок, 25 червня, у Люксембурзі почалася конференція щодо початку переговорів про вступ України до Євросоюзу. Українську делегацію очолює віцепрем’єр-міністерка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина, яка також визначена “головним перемовником”. Раніше посадовиця заявляла, що Україна буде наполягати на дуже динамічному процесі вступу, починаючи з 2025 року.

Раніше повідомляли, що текст угоди про гарантії безпеки між Україною та Євросоюзом мають затвердити вже 25 червня.  Підписати документ планують найближчими днями.

Безпекові угоди — гарантія для України

У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.

До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали ще 14 країн: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Норвегія.

Recent Posts

Великоднє перемир’я було маркетинговою операцією Росії — МЗС Франції

Оголошене Путіним так зване "великоднє перемир'я" було спробою сподобатися Трампу.

1 хв. ago

У Румунії зафіксовано серію із п’яти землетрусів протягом 8 годин

В окрузі Бузеу (район Вранча) було зафіксовано п’ять землетрусів протягом восьми годин. Перший з них…

13 хв. ago

Справи Майдану. Верховний Суд остаточно закрив справу щодо беркутівця Лободи

30 листопада 2013 року Сергій Лобода брав участь у силовому розгоні протестувальників на майдані Незалежності…

21 хв. ago

СБУ заявила про розкрадання 153 млн грн під час будівництва Подільського мосту

Служба безпеки України заявляє, що під час будівництва Подільського мосту через річку Дніпро зі столичного бюджету…

23 хв. ago

Чотири європейські країни готуються до протистояння Росії

Данія, Норвегія, Фінляндія та Швеція об'єдналися у протистоянні можливій агресії з боку Російської Федерації.

30 хв. ago

Суд відправив під домашній арешт колишнього заступника голови КМДА Прокопіва

Голосіївський районний суд Києва обрав запобіжний захід заступнику міського голови столиці Володимиру Прокопіву — цілодобовий…

39 хв. ago