Про це повідомив президент Зеленський у своєму акаунті в телеграмі.
Цими днями Україна розпочала фактичні переговори щодо членства в ЄС. Сьогодні я в Брюсселі, щоб взяти участь у засіданні Європейської ради та подякувати всім лідерам Європи за єдність і за підтвердження незворотності нашого європейського курсу.
Президент зустрінеться з очільниками ЄС і держав-членів та проведе двосторонні переговори.
Україна підпише одразу три безпекові угоди, одна з яких – із Європейським Союзом. Угода, за словами гаранта, закріпить зобов’язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку попри будь-які інституційні зміни всередині.
“Кожен крок – заради наближення нашої історичної мети – миру та процвітання у спільному європейському домі.”, – підсумував очільник держави.
Нагадаємо, що у вівторок, 25 червня, у Люксембурзі почалася конференція щодо початку переговорів про вступ України до Євросоюзу. Українську делегацію очолює віцепрем’єр-міністерка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина, яка також визначена “головним перемовником”. Раніше посадовиця заявляла, що Україна буде наполягати на дуже динамічному процесі вступу, починаючи з 2025 року.
Раніше повідомляли, що текст угоди про гарантії безпеки між Україною та Євросоюзом мають затвердити вже 25 червня. Підписати документ планують найближчими днями.
Безпекові угоди — гарантія для України
У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.
До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали ще 14 країн: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Норвегія.