Намісник ПЦУ заявив, що після російської атаки більшість братії Московського патріархату не долучилася до ліквідації наслідків.
Після російського удару по Києво-Печерській лаврі в ніч на 16 червня до порятунку святині долучилися лише п’ятеро зі 140 ченців УПЦ Московського патріархату.
Про це заявив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України єпископ Авраамій.
За словами єпископа, він очікував, що братія, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, допоможе ліквідовувати наслідки російської атаки.
«Із 140 ченців прийшло лише п’ятеро», – зазначив Авраамій.
Водночас він подякував рятувальникам та правоохоронцям, які активно брали участь у відновлювальних роботах.
Намісник Лаври наголосив, що представники ПЦУ не вважають ченців Нижньої лаври ворогами та закликав їх приєднатися до Православної церкви України.
За словами Авраамія, ніхто не має наміру виганяти братію з Києво-Печерської лаври, однак після чергового російського удару, на його думку, залишатися в єдності з Московським патріархатом неможливо.
Єпископ також повідомив, що після пошкодження Успенського собору богослужіння ПЦУ тимчасово проводять у трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія.
Нагадаємо, Почаївську лавру перевірять на можливі зв’язки із забороненими в Україні релігійними структурами
Окупаційна влада заявляє про перебої з електропостачанням у кількох районах півострова.
Після розголосу адміністрація почала усувати частину проблем, але мешканці кажуть, що ситуація накопичувалася місяцями.
Журналісти заявляють про незадекларований будинок під Києвом, депутат це заперечує.
Над адаптацією Основного Закону працювали перекладачі з різних регіонів країни.
Цього тижня, з 23 до 28 червня, в Києві відбудуться сезонні ярмарки. Організатори закликають відвідувачів…
В обмін Тегеран погодився допустити інспекторів МАГАТЕ та забезпечити судноплавство через Ормузьку протоку. Дозвіл діятиме…