Після російського удару по Києво-Печерській лаврі в ніч на 16 червня до порятунку святині долучилися лише п’ятеро зі 140 ченців УПЦ Московського патріархату.
Про це заявив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України єпископ Авраамій.
За словами єпископа, він очікував, що братія, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, допоможе ліквідовувати наслідки російської атаки.
«Із 140 ченців прийшло лише п’ятеро», – зазначив Авраамій.
Водночас він подякував рятувальникам та правоохоронцям, які активно брали участь у відновлювальних роботах.
У ПЦУ закликали братію перейти до української церкви
Намісник Лаври наголосив, що представники ПЦУ не вважають ченців Нижньої лаври ворогами та закликав їх приєднатися до Православної церкви України.
За словами Авраамія, ніхто не має наміру виганяти братію з Києво-Печерської лаври, однак після чергового російського удару, на його думку, залишатися в єдності з Московським патріархатом неможливо.
Богослужіння тимчасово перенесли
Єпископ також повідомив, що після пошкодження Успенського собору богослужіння ПЦУ тимчасово проводять у трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія.
Нагадаємо, Почаївську лавру перевірять на можливі зв’язки із забороненими в Україні релігійними структурами





























