Денис Чаленко загинув у Прилуках 29 жовтня 2019 року.
Про це повідомили в програмі «Служба порятунку» телеканалу «Київ».
18+. Матеріал містить відверті кадри.
29 жовтня 2019 року увечері на залізничній колії в Прилуках виявили тіло 14-річного Дениса Чаленка. Тоді поліціянти запевнили, що підлітка збив потяг. Однак батьки загиблого не погодилися з думкою поліції й почали вимагати справедливого розслідування, адже напередодні загибелі підліток нібито отримував погрози.
Рідні хлопця мали надію, що невдовзі винуватців смерті підлітка знайдуть. Жителі Прилук навіть виходили на протести під відділок поліції.
Світлана Чаленко, мама хлопця, розказал, що того судного дня хлопець уранці пішов на шкільну фотосесію, після якої повернувся додому близько 16:40. Потім переодягнувся, попив чаю та пішов на бокс.
Денис перестав виходити на зв’язок після 17:30. Батько хлопця, Віктор Чаленко, каже, що син ніколи не дозволяв собі ігнорувати дзвінки від сім’ї.
Тоді знервований чоловік поїхав на пошуки у середмістя. Дорогою звернув увагу, що містом, мов навіжена, їздила червона автівка. Однак зустрічний наряд патрульних заспокоїв – даних про потерпілих дітей немає. Батько Дениса дав поліціянтам свій номер телефону, щоб ті були на зв’язку.
О 21:40 на лінію «102» надійшло повідомлення від чергової по залізничні станції – екстрено гальмував дизель.
За 15 хвилин батько Дениса вже був на залізниці.
«Я заліз, щоб впізнати дитину. Повернув трохи його голову і побачив, що дитина лежала побита – дві величезні гематоми під очима, ніс був розбитий дуже і кров була. Капюшон був надірваний, а ззаду на куртці були дірки. Ліва нога повністю перебита, на лівому боці повністю обдерта шкіра й біля вуха був шматок шкіри. Кулаки в нього були збиті, я сам бачив. Поліція зразу сказала, як тільки я підійшов, що знайшли слину на тепловозі. Сказали, що на 99% впевнені – це слина Дениса. Пообіцяли після ДНК це підтвердити», – зазначив Віктор Чаленко.
Машиніст переконував, що він не міг заподіяти смерть дитині. Згодом, слідчий експеримент підтвердив твердження чоловіка, а на дизелі криміналісти не знайшли ані ДНК, ані нитки з одягу Дениса.
Востаннє камери зафіксували Дениса в 4 кварталах від будинку. Він розмовляв по телефону 16 хвилин. Потім перетнув перехрестя й рушив у бік недобудови. Дідусь хлопця переконаний, що хтось, кому онук довіряв, призначив Денису тут зустріч.
«4 чоловіка там було. Якби Денис знав, то він би не пішов», – розповів Володимир Чаленко, дідусь загиблого.
Пан Володимир провів своє розслідування, яке чомусь не зацікавило слідство.
«Тут була кров (показує – ред.). Я пероксид водню сюди налив і тут був характерний шум. Ось тут (на підлозі – ред.) місце Дениса, а ось (на стіні – ред.) – кульовий отвір. Припускаю, що йому в ліве плече одну кулю загнали, а ще одна – пройшла повз. Думаю, якщо йому загнали кулю в лівий бік, у лопатку, то він втратив свідомість. Після цього його почали ногами бити», – розказав Володимир Чаленко.
Із місця, яке показує дідусь, до місця, де виявили тіло підлітка – 4 кілометри. Однак, щоб туди дістатися – необхідно їхати автомобілем близько 12 хвилин, враховуючи світлофори.
Також дід показав стежку, якою, на його думку, несли скривавлене тіло онука. Тоді в темряві ймовірні вбивці не помічали криваві сліди, які залишали.
«Була обламана ця бузина, а на цій гілочці були каплі крові. Вони тоді понесли його далі, там теж зупинялися, бо кров була на гілках і на землі», – зазначив дід Дениса.
Щоправда, довести слова дідуся не вдалося.
«Маємо висновок експертизи. Батьки говорили, що там знаходиться кров. Отримано висновок – крові не виявлено. Підтверджено слова машиніста, що тіло хлопчика знаходилося на коліях вже в лежачому стані. Крім того, судовий експерт нам при розтині печінки та нирок зазначив, що в крові було 0,58 проміле. Попередньо це було 0,32 проміле. При перерахуванні на кількість алкоголю в крові трупа ми отримали 0,74 проміле. Крім того, у крові хлопчика вилучено кофеїн», – зазначив 4 грудня 2019-го Максим Цуцкерідзе, начальник ГСУ НП України.
Водночас цю подію прокоментував і Володимир Мартиненко, радник міністра внутрішніх справ та голова ГР при МВС.
«Я пригадую, що в той момент розглядалися всі абсолютно деталі, всі деталі, які могли долучати до версії. Відповідно їх слідчими всі враховано. Розслідування проходило близько 1,5 року. Пророблена величезна кількість процесуальних дій. Розглядалося декілька версій цієї трагедії, зокрема й убивство, і нещасний випадок, і помилку машиністів. Але в ході проведення експертиз, у ході проведення всіх слідчих дій, версія вбивства й версія помилки машиніста були відкинуті», – наголосив радник міністра внутрішніх справ.
У тому, що «смерть на залізниці» – це імітація, яка мала би приховати вбивство Дениса, за словами пана Володимира, немає жодного сумніву. Однак є лише питання – хто володіє такими знаннями.
«Працівники поліції, які перші приїхали – вони не встигли приховати, не встигли дістати дитину й відвезти в морг. Якби це було зроблено, якби хоча б на хвилин 15 батьки запізнилися, то це був би нещасний випадок», – наголосив адвокат Сергій Нестеренко.
За словами адвоката, тоді б питання вбивства ніхто б не піднімав.
«У той день ми питали начальника вокзалу, який розповів, що тоді змінився розклад. Московський потяг не пройшов, а тоді саме йшов цей робочий поїзд. Вони думали, що московський, якщо пройде, то вакуум буде – Дениса підніме, його десь відкине і на цьому все – ми нічого не доб’ємся», – розповів дідусь Дениса.
Водночас Максим Цуцкерідзе, начальник ГСУ НП України, у грудні 2019-го запевнив, що на тілі Дениса не було ушкоджень, отриманих за механізмом ударів.
«Як руками, так і взутими ногами нанесення ударів сторонніми предметами не було. Також маємо висновок експертизи, що на місці події крові не виявлено», – розповів Максим Цуцкерідзе.
Адвокат Сергій Нестеренко нагадав, що перший експерт вказував, що тілесні ушкодження на голові дитини були отримані внаслілок того, що голова лежала на площині залізничного полотна, а поїзд вже здавив його зверху – так і отримані тілесні ушкодження й насадженння на болти колії. Однак для цієї версії є спростування.
«Прошу звернути увагу: якщо потерти шпалі рукою, то на долоні залишиться трохи бруду. Однак такої лінії від паливно-мастильних матеріалів, як у Дениса, не може бути. Це повністю спростовує цю версію. Ми припускали, що цей слід міг залишитися від лому, коли його, можливо, нею намагалися насадити на болти колії. Тоді може залишитися такий слід», – зазначив адвокат.
До слова, біля тіла Дениса знайшли навушники, а на шпалі – кривавий слід 39 розміру.
«У цьому місці на лопатці відсутній шмат шкіри. Відбувалося фотографування тіла ще до видалення, але вже з вересня місяця ми намагалися в експертів взяти ці знімки, однак експерти не віддають фотографії. Щодо самої лопатки, то вона роздроблена. Однак версія щодо кулі взагалі не перевірялася. Фотографії тіла дали б відповідь на ці питання, але ми бачимо що хтось це приховує навмисно», – наголосив адвокат.
Минулого тижня Світлана, мама Дениса, повідомила, що отримала лист від ГСУ Нацполіції. Жінці повідомили, що справу зупинили.
На запит телеканалу «Київ» в поліції не відреагували. Однак голова Громадської ради при МВС каже, що наразі в слідства немає підства для продовження розслідування.
«У ході проведення експертизи відбулася величезна кількість процесуальних дій. Було опитано більше 150 осіб, допитано ще понад 150 осіб, проведено 60 експертиз та 20 обшуків. Тобто – величезну роботу зроблено. У результаті всіх цих напрацювань, які були, слідчий під процесуальним керівництвом прокурора прийняв рішення щодо закриття цієї справи», – зазначив Володимир Мартиненко, радник міністра МВС, голова ГР при МВС.
Адвокат Сергій Нестеренко запевняє, що повірити в таку реальність складно навіть йому.
«Встановлено, що це – нещасний випадок. Тобто, Денис частину тілесних ушкоджень наніс собі сам, це зокрема й перелом ноги. За даними слідства, Денис спочатку йшов, спіткнувся, поламав ногу й впав обличчям на бетонну шпалу. Від цього хлопець переламав лицьові кістки, а також у нього пішов перелом на основу склепіння черепа. Після цього Денис піднявся і його вдарило по потилиці. Тоді він ще раз піднявся і його вже вдарило по лопатці, унаслідок чого й розтрощило лопатку. При цьому на куртці – жодних слідів від потягу, паливо-мастильних матеріалів чи бруду – немає. Ці висновки є явно абсурдними», – наголосив адвокат.
Водночас важливо врахувати й той факт, що спочатку екперти дали висновок, що на нижніх поверхнях дизелю немає слідів ДНК Дениса. Водночас під час слідчого експерименту жодному з 6 потягів не вдалося підняти чи зачепити манекен тіла хлопця.
«Висновку по тому, що за слід на обличчі – взагалі немає. І так вся справа. Де хлопець був із 17:00 до 22:00. Також відсутня інформація щодо основних підозрюваних. У справі багато матеріалів, які вказують, що, по-перше, Дениса на колії хтось вивіз. Це видно з оператора телекомунікаційних мереж – дуже швидке переміщення. Там буквально за 5 хвилин він переміщений на відстань, яку можливо пройти мінімум за 20 хвилин. Деяких свідків ми вже впіймали на тому, що вони говорять неправду або не мають алібі. Ми вже рухалися в напрямку пошуку винуватців, але видно, що хтось дуже гарно вплинув на те, щоб цю справу закрити», – підкреслив адвокат.
Водночас мама Дениса каже, що з перших днів було зрозуміло, що в цій справі замішані впливові люди, зв’язки та кошти.
«У мене жорстоко вбили сина. Я хочу знайти вбивць. Я хочу домогтися справедливості. Я хочу отримати правильну експертизу, геолокацію», – наголошує пані Світлана, мама загиблого.
Рідні оскаржуватимуть постанову щодо закриття справи в Печерському суді столиці.
«Враження таке лишилося, що всі прекрасно все знали – що саме відбулося в той вечір. Наша прилуцька поліція в першу чергу знала», – розповів Віктор Чаленко, батько хлопця.
Фото: скріншот
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…