Раніше прогнозовані терміни, коли забруднена вода з річки Десна може досягти території Київської області, нині були підкориговані на більш пізній період. Зараз очікується, що це може статися 14-16 вересня.
Про це заявила міністерка захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук в ефірі телеканалу “Ми — Україна“.
За словами чиновниці, згідно з попередніми прогнозами, досягнення забрудненої води з Десни адмінкордону Київської області раніше очікували 10-11 вересня.
При цьому міністерка наголосила, що ситуація із забрудненням цієї річки є контрольованою, і особливо це стосується руху забруднення в напрямку Київщини з Чернігівської області.
Гринчук зазначила, фіксується, що рух забруднення “сповільнився і забруднення вже не в такій концентрації, не є суцільною плямою, а більш розпорошене”. За її словами, воно природно рухається по річищу річки.
Крім того, глава Міндовкілля звернула увагу, що загалом забруднення просунулося на 191 кілометр з урахуванням впадіння річки Сейм у Десну.
При цьому посадовиця додала, що візуально забруднення вже фіксується як точкове, а також таке, що не має однорідного характеру.
Як розповіла Гринчук, в районі Чернігова фіксується “покращення ситуації, є поодинокі випадки загибелі риби, але це через зниження рівня кисню у воді”.
Також вона зауважила, що тривають роботи з утилізації загиблої риби. Крім того, фіксується певний перевищений вміст марганцю і заліза. При цьому чиновниця додала, що таке незначне перевищення є характерним для цієї території та пори року, з урахуванням природної особливості річок на Чернігівщині.
28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Окрім того, Київводоканал оприлюднив заяву для мешканців столиці стосовно забруднення води у Десні. Фахівці запевнили, що ситуація контрольована, а вода не є отруйною.
9 вересня виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що забруднення Десни повʼязане зі знищенням очисних споруд росіянами.
Також 9 вересня у Міндовкіллі повідомили, що забруднення у річці Десна, де були зафіксовані численні випадки мору риби, просунулося нижче Чернігова по течії.
Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Пізніше цього ж дня, цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.
Ватикан 21 квітня сповістив про смерть Папи Римського Франциска.
СБУ затримала 58-річного поплічника екснардепа від забороненої партії Наші Євгена Мураєва.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі проводить розслідування стосовно фактів ухилення від сплати антидемпінгового мита при…
Про поставки Києву двох літаків Saab 340 AEW&C оголосили в травні 2024 року.
Загальна вартість поставленого "IT-коаліцією" обладнання склала майже 2 млн євро. Це третя поставка у 2025…