Польські посадовці не поспішали надавати інформацію і приховували ключові докази про пересування ймовірних диверсантів територією Польщі.
08 March 2022, Mecklenburg-Western Pomerania, Lubmin: A sign with the words "Nord Stream" stands in front of the gas receiving station of the Nord Stream 1 Baltic Sea pipeline and the transfer station of the OPAL long-distance gas pipeline (Ostsee-Pipeline-Anbindungsleitung - Baltic Sea Pipeline Link). The Nord Stream1 Baltic Sea pipeline, through which Russian natural gas has been flowing to Germany since 2011, ends in Lubmin near Greifswald. After the start of the war against Ukraine, Russia for the first time openly threatened to stop gas supplies through the Nord Stream 1 Baltic Sea pipeline. Photo: Stefan Sauer/dpa (Photo by Stefan Sauer/picture alliance via Getty Images)
Як повідомляє портал Finanzen.net, європейські слідчі сподіваються, що новий уряд у Варшаві, який розпочав виконання своїх обов’язків у грудні, допоможе прояснити цю справу.
Вони вже давно припускають, що атака була здійснена з України через Польщу. Однак відсутність співпраці з боку Варшави ускладнює визначення того, чи відбулася атака з відома, чи без відома колишнього польського уряду, кажуть високопосадовці.
Наразі у ЄС розглядають можливість звернутися до офісу нового прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска за допомогою в розслідуванні.
Водночас Польща є членом НАТО, а будь-яка підозра в тому, що країна може приховувати інформацію про напад на союзника, підірве довіру до Альянсу. Своєю чергою, з точки зору Москви, будь-яка поведінка Польщі, що вказує на причетність до диверсії, може розглядатися як агресивний акт з боку НАТО.
Однак досі не було представлено жодних доказів того, що польський уряд причетний до вибухів. І навіть якщо деякі польські посадовці були причетні, це могло статися без відома політичного керівництва, вважають слідчі.
Втім, спроби польських посадовців перешкоджати розслідуванню викликають дедалі більші підозри щодо ролі та мотивів Варшави.
Нагадаємо, у Швеції слідство оприлюднило основну версію підриву газогонів ПП-2.
Як відомо, на маршрутах газопроводів Nordstream у Балтійському морі 26 вересня був вибух техногенного характеру потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті. Дві нитки газогону вийшли із ладу — Росія одразу ж звинуватила у так званій диверсії українську владу.
При цьому, у червні в Німеччині вивчали роль Польщі у підриві газопроводів. За інформацією країни, диверсійна група, причетна до підриву газопроводів, нібито використовувала Польщу як оперативну базу.
У Черкасах пролунала серія вибухів: у мережі повідомляють про атаку БпЛА на місто. Унаслідок російських…
Вашингтон і Київ близькі до підписання угоди щодо корисних копалин, яка включатиме всі природні ресурси України…
Тепер, через 100 днів президентства Дональда Трампа, є чітке розуміння, що його перший термін і перша спроба…
Російський диктатор Владімір Путін оголосив так зване «перемир'я» з 8 по 11 травня на честь…
з вересня 2024 року в Києві оновлено електронний сервіс подання повідомлень про розміщення вивісок. Новий Портал…
Проведення конкурсу з призначення управителя в житловому будинку не позбавляє мешканців права змінити керуючу компанію…