Про це повідомило видання The Wall Street Journal.

Розслідування Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини з’ясовує, чому яхта, яка, як вони вважають, була використана для проведення операції, заходила в польські води.

Висновки слідства допускають, що Польща була центром логістики та фінансування підводної атаки у вересні минулого року. Польща, яка проводить власне розслідування, місяцями намагалася дізнатися, що саме розслідує Німеччина.

Німецькі слідчі повністю реконструювали весь двотижневий рейс «Андромеди» – білої прогулянкової яхти, яку підозрюють у причетності до підривів, – і точно встановили, що вона відхилилася від свого курсу, щоб зайти в польські води.

Не оприлюднені раніше результати були зібрані разом з даними з радіо- і навігаційного обладнання «Андромеди», а також супутникових і мобільних телефонів та акаунтів Gmail, якими користувалися підривники, і зразками ДНК, залишеними на борту яхти. Відомо, що Німеччина намагалася зіставити зі зразки принаймні з одним українським військовим.

Зібрані деталі показують, що яхта пропливла навколо кожного з місць, де пізніше сталися вибухи. Ці докази зміцнили переконання слідства в тому, що «Андромеда» відіграла важливу роль у минулорічному руйнуванні трубопроводів.

Слідчі дійшли до висновку, що однією з вибухових речовин, використаних в операції, був октоген – безбарвна речовина, яка добре підходить для руйнування підводної інфраструктури.

Польські посадовці визнали, що довге балтійське узбережжя країни, довгий кордон з Україною і значна кількість українців дають очевидні переваги для тих, хто організував таку операцію. Але ці посадовці запевнили, що польський уряд не відігравав жодної ролі в атаці на «Північні потоки».

Раніше у Швеції слідство оприлюднило основну версію підриву газогонів ПП-2.

Як відомо, на маршрутах газопроводів Nordstream у Балтійському морі 26 вересня був вибух техногенного характеру потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті. Дві нитки газогону вийшли із ладу — росія одразу ж звинуватили у так званій диверсії українську владу.

Фото: скріншот