Польща не буде збивати російські безпілотники чи ракети над Україною, а також не буде тренувати українських солдатів на українській території.
Прапори України та Польщі. Фото: Getty Images.
Про це повідомив заступник міністра оборони під час зустрічі глав оборонних відомств країн ЄС Польщі Павел Залевський, передає RMF24.
Ми не розглядаємо в жодному форматі те, що є одним з українських очікувань, а саме можливість збивати ракети чи безпілотники з польської території.
Він вважає, що “радикальне посилення Заходом протиповітряної оборони України має бути достатнім і не потребує такої підтримки з боку польських ВПС”. Окрім того, міністр оборони Польщі зазначив, що Україна “повинна мати, чим себе захищати”. Водночас це не скасовує тезіса, що країни НАТО та ЄС не є сторонами війни.
Таким чином, він рішуче відкинув українську пропозицію, щоб країни-союзники НАТО, такі як Польща, збивали російські ракети або безпілотники, що летять на них, але все ще перебувають в українському небі.
Так само рішуче Залевський відкинув ідею Києва про навчання українських військових на українській території.
Ця ідея має підтримку Франції та деяких північноєвропейських країн. Однак вона не отримала одностайної підтримки в країнах ЄС. Перш за все, Німеччина та Австрія вважають, що Росія може сприйняти це як провокацію. Існують також побоювання, що ЄС не зможе забезпечити безпеку європейських інструкторів.
Польща приєднується до противників цієї ідеї. За словами Залевського, підготовка українських солдатів у тому вигляді, в якому вона зараз відбувається в країнах ЄС (тобто в Польщі чи Німеччині), “є найбільш ефективною”. На його думку, на двосторонній основі деякі країни ЄС можуть тренувати в Україні, але, як він підкреслив, “Польща не є однією з них”.
Раніше ми повідомляли про те, що між Україною та Польщею розгорівся скандал. На цей раз конфлікт виник на тлі слів голови МЗС України Дмитра Кулеби стосовно операції “Вісла” 1947 року, під час якої виселили українців з їхніх територій. У Польщі ці слова розцінили, як “замах на територію”. У МЗС України пояснили слова голови відомства.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зазначив, що без рішення історично-культурних конфліктів з Польщею, Україна не вступить в ЄС. Більше того – не вступимо ми в ЄС і без згоди на це Варшави.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.