Польські фермери хочуть надовго заблокувати важливі маршрути та прикордонні переходи з Німеччиною, а також один КПП на польсько-литовському кордоні.
DOROHUSK, POLAND - 2024/02/20: Farmers block the road at the Dorohusk border crossing with Ukraine. Farmers announced a general protest throughout the country and are blocking all border crossings with Ukraine and cities in Poland. At the border crossing in Dorohusk, several hundred farmers block the road with bales of hay. As part of the protest, no Ukrainian trucks will be allowed to pass until evening, and one truck is only allowed hourly. The queue of Ukrainian trucks is nearly 17 kilometers long. Polish farmers demand closing the Ukrainian borders for three months for trucks of Ukrainian agricultural products, they do not want the implementation of the EU's Green Deal, and demand support for animal breeding. (Photo by Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Про це пише портал RMF24.
Із суботи, 24 лютого, польські фермери планують 24-годинну блокаду дороги S3 у районі перехрестя Мислібурж, неподалік кордону з Німеччиною. А після вихідних фермери відновлять акцію протесту на німецько-польському кордоні у районі міста Крайник Дольний.
Вони хочуть повністю перекрити рух на прикордонному переході та розпочати цілодобовий страйк.
Водночас фермери з Любуського воєводства спільно з німецькими протестувальниками хочуть перекрити автостраду у районі найбільшого автомобільного прикордонного переходу — в обох напрямках у районі міст Свічко та Слубиці.
Крім того, з 1 березня польські фермери заблокують КПП у Будзісько на польсько-литовському кордоні. Акція триватиме тиждень.
Координатор блокади Кароль Пєчинський стверджує, що українське зерно, яке через Польщу потрапляє до Литви, після зміни документів знов повертається до Польщі.
Тож він вважає, що таким чином відбувається обхід ембарго, яке Варшава запровадила 15 вересня на імпорт зерна з України.
Наразі рух ускладнений на 4 пунктах пропуску польсько-українського кордону: Краківець – в’їзд в Україну; Шегині – в обидва боки; Рава-Руська – в обидва боки; Угринів – в обидва боки.
Своєю чергою, українські водії також страйкують поблизу ПП Краківець, Шегині, Рава-Руська з плакатами: «Зніміть блокаду поверніть українських водіїв додому». Протести триватимуть до 15 березня, але якщо поляки далі блокуватимуть кордон, то українці продовжать свої акції.
Пізніше стало відомо, що Польща включить прикордонні переходи з Україною, дороги та залізничні колії до списку об’єктів критичної інфраструктури. Польські страйкарі не матимуть права їх блокувати, заявив політичний аналітик та доктор історії, заступник директора Центру діалогу ім. Юліуш Мєрошевський.
Також, представники урядів Польщі та України зустрінуться 28 березня у Варшаві для розв’язання питання з блокуванням українсько-польського кордону, а до цього обидві країни працюватимуть на технічному рівні.
Російське Міноборони заявило, що вночі 2 травня засоби ППО нібито знищили 121 "український безпілотник" над…
Українські котушки на 25 і 30 км для оптоволоконних FPV-дронів компанії 3DTech успішно пройшли внутрішні…
"Американсько-український інвестиційний фонд відбудови", який створюється у межах угоди про співпрацю в галузі критично важливих…
Російські спецслужби отримала вказівки організувати теракти у кількох регіонах РФ під час святкувань 9 травня,…
Фінансова вигода від так званої "угоди про надра" між Україною та США може настати не…
У Запоріжжі кількість поранених внаслідок російського масованого удару дронами зросла до 28.