Про це пише портал RMF24.

Із суботи, 24 лютого, польські фермери планують 24-годинну блокаду дороги S3 у районі перехрестя Мислібурж, неподалік кордону з Німеччиною. А після вихідних фермери відновлять акцію протесту на німецько-польському кордоні у районі міста Крайник Дольний.

Вони хочуть повністю перекрити рух на прикордонному переході та розпочати цілодобовий страйк.

Водночас фермери з Любуського воєводства спільно з німецькими протестувальниками хочуть перекрити автостраду у районі найбільшого автомобільного прикордонного переходу — в обох напрямках у районі міст Свічко та Слубиці.

Крім того, з 1 березня польські фермери заблокують КПП у Будзісько на польсько-литовському кордоні. Акція триватиме тиждень.

Координатор блокади Кароль Пєчинський стверджує, що українське зерно, яке через Польщу потрапляє до Литви, після зміни документів знов повертається до Польщі.

Тож він вважає, що таким чином відбувається обхід ембарго, яке Варшава запровадила 15 вересня на імпорт зерна з України.

Блокування українсько-польського кордону: що відомо

Наразі рух ускладнений на 4 пунктах пропуску польсько-українського кордону: Краківець – в’їзд в Україну; Шегині – в обидва боки; Рава-Руська – в обидва боки; Угринів – в обидва боки.

Своєю чергою, українські водії також страйкують поблизу ПП Краківець, Шегині, Рава-Руська з плакатами: «Зніміть блокаду поверніть українських водіїв додому». Протести триватимуть до 15 березня, але якщо поляки далі блокуватимуть кордон, то українці продовжать свої акції.

Пізніше стало відомо, що Польща включить прикордонні переходи з Україною, дороги та залізничні колії до списку об’єктів критичної інфраструктури. Польські страйкарі не матимуть права їх блокувати, заявив політичний аналітик та доктор історії, заступник директора Центру діалогу ім. Юліуш Мєрошевський.

Також, представники урядів Польщі та України зустрінуться 28 березня у Варшаві для розв’язання питання з блокуванням українсько-польського кордону, а до цього обидві країни працюватимуть на технічному рівні.