Україна має розглянути питання посилення малих і середніх сімейних ферм, які "є дуже важливими для продовольчої безпеки в майбутньому".
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 24.02.2020. Konferencja ministrow rolnictwa panstw UE na temat przyszlosci Wspolnej Polityki Rolnej. N/z: komisarz ds. rolnictwa UE Janusz Wojciechowski
Про це заявив єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський, пише Укрінформ.
За словами Войцеховського, Євросоюз витрачає близько 60 млрд євро на рік на підтримку фермерів коштом Фонду спільної сільськогосподарської політики. Ця сума становить лише 0,34% ВВП організації ЄС, і її збільшення потребує політичного рішення стосовно обсягу бюджету.
Єврокомісар вважає, що бюджет Спільної сільськогосподарської політики зараз надто малий “для багатьох викликів у майбутньому, включно з українським членством”.
“Але є ще одне занепокоєння в Європі – це структура українського сільського господарства та домінування великих агрохолдингів у цій структурі”, – додав єврокомісар.
Провівши реструктуризацію виробництва, на думку Войцеховського, Україна все одно може заповнити дефіцитні ніші на європейському ринку, як-от олійні чи білкові культури.
Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда у жовтні 2024 року сказав, що потужне сільське господарство України буде проблемним питанням для її вступу в Європейський Союз.
23 листопада польські фермери блокували пункт пропуску “Медика – Шегині”.
Організатори стверджували, що акції не пов’язані з Україною напряму: нібито фермери протестують проти підвищення сільськогосподарського податку у 2024 році та угоди про вільну торгівлю між Євросоюзом та організацією країн Південної Америки.
Фермери та харчова промисловість Польщі сильно стурбовані цією угодою, бо вона може зашкодити їхньому бізнесу. Торговельний баланс Польщі з країнами Південної Америки у харчовій галузі вже зараз має дефіцит близько 1,7 млрд євро, й нова угода тільки збільшить його.
“Імпорт дешевшої сільськогосподарської продукції з Південної Америки може витіснити наших підприємців з європейського ринку. Надмірна пропозиція імпортної продукції також може призвести до зниження цін на європейському ринку, що негативно вплине на доходи фермерів і рентабельність виробництва”, – пояснив позицію виробників Даріуш Гощинський, президент Національної ради птахівництва – Торгової палати (KRD-IG).
Польський уряд виступає проти цієї угоди. Віцепрем’єр Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща не підтримає договір, бо він загрожує продовольчій безпеці країни.
Тим часом один із лідерів страйкувальників Роман Кондров заявив, що страйки навіть можуть стати масштабнішими, фермери можуть відновити акції протесту на кордоні з Україною в грудні 2024 року
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…