Україна планує серйозно збільшити пропускну здатність на західному кордоні. Це передбачає проєкт Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом та Молдовою до 2030 року.
Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач.
“Через повномасштабне вторгнення навантаження на пункти пропуску зросло в рази, тож нам потрібно адаптувати кордон до наявних потреб”, – пояснив Деркач.
Збільшити пропускну здатність прикордонної інфраструктури збираються шляхом реконструкції наявних пунктів пропуску та будівництва нових включно з під’їзними шляхами.
Йдеться, наприклад, про реконструкцію шести пунктів пропуску з Польщею, трьох – на кордоні зі Словаччиною, п’яти – з Румунією, трьох – з Угорщиною та 11 – з Молдовою.
Також йдеться про будівництво нових пунктів пропуску, зокрема Біла Церква – Сігету-Мармацієй, Біла Криниця – Клімеуць, Руська – Ульма та Шепіт – Ізвореале Сучевей на кордоні з Румунією, Велика Паладь – Надьгодош, Дийда – Берегдароц – з Угорщиною.
Погодження від Єврокомісії Україна вже отримала, додав Деркач. З кожною ОВА представники міністерства провели окремі зустрічі, де погодили пріоритети та спільні плани з розбудови кордону.
Серед цілей також запровадження спільного контролю із сусідніми державами, зменшення часу очікування в черзі та створення мережі сервісних зон, розповів заступник міністра.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.